Семерак заявляє про необхідність підвищення екологічного податку

Семерак заявляє про необхідність підвищення екологічного податку

Укрінформ
Як вважає міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, необхідно суттєво підвищити ставки екологічного податку.

Якщо в різних країнах світу податок на викиди СО2 вище 1 євро за тонну, то в Україні він складає всього 37 копійок.

Про це Семерак заявив в інтерв'ю для DT.UA.

За його словами міністра Семерака, найнижчі ставки за викиди в Мексиці та Польщі — на рівні одного євро за тонну, але в Україні цей показник в сто разів нижче. У той же час у Швеції він становить 118 євро за тонну, у Фінляндії — 54-58, в Норвегії — від 3 до 47, в Данії — 23, у Великобританії — 22, в Ірландії — 20.

Читайте також: Ведмедів рятують після неволі в притулку на Львівщині

"Коли я почав про це говорити, то одразу повстали і металурги, і "незалежні" депутати. Мовляв, що ви робите? Якщо ставка буде на рівні Польщі, то ціна за тонну металу зросте на 5 дол., а це зробить нас неконкурентними на світових ринках, впаде економіка тощо. Я вибачаюсь: вони продають метал за світовими цінами, а податок будуть платити 37 копійок? Чи це не абсурд? До речі, в цьому році ми вперше оприлюднили ТОП-100 забруднювачів. Жоден телеканал не показав цей рейтинг. Тому що власники цих підприємств і телеканалів — ті ж самі люди. Але це не означає, що треба скласти руки і миритися з ситуацією", - зазначив міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-