Вища рада правосуддя "підвісила" сімох кандидатів до Верховного Суду

Вища рада правосуддя "підвісила" сімох кандидатів до Верховного Суду

Оновлено
1052
Ukrinform
Вища рада правосуддя відклала розгляд сімох кандидатів до Верховного Суду до завершення вивчення їх дисциплінарних справ.

Про це повідомив під час прес-конференції очільник відомства Ігор Бенедисюк, передає кореспондент Укрінформу.

"У Вищій раді правосуддя порушені дисциплінарні провадження стосовно сімох кандидатів. Наразі вони не розглянуті, тому ми оголосили перерву. Доки Вища рада правосуддя не розгляне ці дисциплінарні скарги, ми не вважаємо за можливе призначити їх суддями Верховного суду", - сказав Бенедисюк.

Він також пояснив, що ВРП вирішила рекомендувати решту 111 кандидатів у судді Верховного Суду, оскільки вони пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Жодних зауважень від цих органів до нас не надійшло.  Що стосується висновків Громадської ради доброчесності (ГРД), то можу сказати, що вони всі були розглянуті  ВККСУ і в установленому  порядку щодо них було прийнято рішення. Вища рада правосуддя  також з`ясовувала для себе питання, порушені ГРД,  але у тому ключі, наскільки висновки ВККСУ  були аргументовані у тому випадку, коли ці зауваження ставилися  у висновках ГРД", - зазначив Бенедисюк.

Читайте також: Вища рада правосуддя звільнила лише 10% суддів, які "душили" Майдан

Він вважає, що висновки ГРД стосовно кандидатів у судді мають дорадчий характер для ВККСУ, при якому цей орган створений.  

"Ми не влаштовуємо якогось  кваліфікаційного додаткового іспиту. Питання, які  задавалися  членами ВРП, стосувалися з`ясування загальних питань,  у тому числі ми хотіли почути як узагалі кандидат розмовляє, як він уміє формулювати свої відповіді", - пояснив Бенедисюк принцип оцінювання кандидатів у судді.

Як повідомляв Укрінформ, ВРП  затвердила  на подання президентові 111 кандидатів  у судді до чотирьох касаційних судів нового Верховного Суду. 

За результатом розгляду матеріалів кандидатів до Касаційного кримінального суду  ВРП припинила участь у конкурсі кандидата Тетяни Франтовської, а за результатом розгляду кандидатів до Касаційного господарського суду припинено участь у конкурсі  Володимира Матюхіна.

Водночас ВРП  відклала призначення до нового Верховного Суду  Вікторії Мацедонської, Тетяни Стрелець, Олександри Яновської, Валентини Симоненко, Ольги Ступак, Сергія Погрібного та Вадима Коротуна.

Вища рада правосуддя розглядала матеріали щодо внесення подання президенту  про призначення кандидатів на посади суддів  до чотирьох  касаційних судів нового Верховного Суду з 14 по 25  вересня.

Раніше громадські активісти вимагали від ВРП відсіяти 30 недоброчесних кандидатів до нового Верховного Суду, які під час конкурсу отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності. Як стверджують члени ГРД, ці судді займалися політичними переслідуваннями та ухвалювали замовні рішення в інтересах режиму Януковича, а також вони не можуть пояснити походження своїх численних статків. 

27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них - судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.

Після цього ВККСУ направила  рекомендації про призначення переможців конкурсу до ВРП, яка мала розглянути матеріали на кожного кандидата і перевірити їх на відповідність критеріям етики і доброчесності. Після цього  ВРП зробить подання президентові, який має підписати укази про безстрокове призначення переможців конкурсу суддями ВС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>