В Україні більше не буде такої мовної ситуації, як раніше - Клімкін

В Україні більше не буде такої мовної ситуації, як раніше - Клімкін

Укрінформ
У сусідніх країнах завжди знайдуться охочі політизувати мовне або історичні питання, однак наші партнери мають усвідомити, що в Україні більше не буде такої ситуації з рівнем володіння державною мовою, як раніше.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін. 

"Звичайно, в сусідніх країнах є люди, які політизують мовне або історичні питання, щоб певним чином "мобілізувати" людей навколо своїх цілей. Так завжди буде, оскільки це частина політичного процесу. Але ми маємо вести щиру і відкриту, однак дуже послідовну розмову з нашими партнерами, доводячи правильність і справедливість наших дій. Вони мають усвідомити, що такої ситуації з рівнем володіння українською мовою, як було раніше, в Україні більше не буде", - сказав Клімкін. 

На думку міністра, нещодавно ухвалений закон про освіту не становить загрози дружбі України з сусідами, але для нас дуже важливо робити подальші кроки в контексті освіти в тісному діалозі з партнерами. 

Читайте також: МЗС у п’ятницю роз'яснить послам ЄС положення нового закону про освіту

Клімкін розповів, що після ухвалення закону розмовляв з румунським і польським міністрами закордонних справ, і, за його словами, вони чудово розуміють, що для нас фундаментально важливо, щоб усі наші громадяни на достатньому рівні володіли українською мовою.

У цьому контексті він навів приклад, який наводив прем'єр-міністру і міністру закордонних справ Угорщини.

Клімкін розповів, що минулого року відвідував угорське консульство у Береговому і після розмови з консулами спустився до зали, де відбувалося консульське обслуговування, щоб привітатися з нашими громадянами. "Дехто із щирою усмішкою відповів, а дехто просто мовчки посміхався. З'ясувалося, що деякі наші громадяни не володіють українською навіть, щоб привітатися", - констатував міністр.

Він поінформував, що МЗС разом з Міністерством освіти буде проводити спільні консультації і пояснювати, що ухвалення цього закону не означає, що в Україні не буде освіти угорською, румунською чи іншою мовою нацменшин. "Але всі наші громадяни повинні знати державну мову, вміти спілкуватися нею і почуватися частиною саме українського суспільства", - наголосив Клімкін. 

Як повідомляв Укрінформ, 5 вересня Верховна Рада 255-ма голосами ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, врегульовує питання мови в освіті. 

Закон "Про освіту" передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Протест з приводу ухвалення цього закону висловили офіційні органи Польщі, Румунії та Угорщини, які мають велику діаспору в Україні.

Міністерство закордонних справ України у п'ятницю, 15 вересня,  планує провести зустріч із послами країн Євросоюзу та роз'яснити їм положення нового закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-