Пошук зниклих безвісти в АТО залишається однією з найбільших проблем - МЗС

Пошук зниклих безвісти в АТО залишається однією з найбільших проблем - МЗС

Укрінформ
 Пошук зниклих безвісти через агресію Росії на Донбасі є однією з найболючіших гуманітарних проблем.

Про це йдеться у заяві МЗС України до Міжнародного дня зниклих безвісти.

"Пошук зниклих безвісти та ідентифікація тіл загиблих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України на Донбасі залишається однією з найбільш болючих гуманітарних проблем, що потребує невідкладного вирішення", - йдеться у документі.

У МЗС нагадали, що за даними Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих у районі проведення АТО, зниклими безвісти наразі вважаються понад 400 осіб. "Їх розшук унеможливлюється через перешкоди, які чинять російсько-терористичні сили, та систематичні обмеження ними доступу міжнародних гуманітарних організацій до території окремих районів Донецької та Луганської областей", - зауважили у зовнішньополітичному відомстві. 

У заяві також підкреслюється, що серед численних порушень Росією прав людини в окупованому Криму особливе обурення викликають факти викрадення та зникнення безвісти українців та кримських татар, які переслідуються окупаційною владою через їхню політичну або громадянську позицію.

В МЗС висловили глибоку подяку Міжнародному комітету Червоного Хреста за активну участь у розв’язанні проблеми зниклих безвісти та надання підтримки їхнім родинам та висловили сподівання на продовження цієї важливої гуманітарної місії МКЧХ, зокрема на окупованих територіях, до яких тимчасово відсутній доступ української сторони.

Як повідомляв Укрінформ, щороку в передостанній день серпня у світі відзначається Міжнародний день жертв насильницького зникнення, або День зниклих безвісти.

Читайте також: Закон про деокупацію Донбасу готовий - Турчинов

День встановлений згідно з резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 грудня 2010 року за активної підтримки міжнародних правозахисних організацій та Червоного Хреста.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-