Росія для КНДР могла витягти з ракет українські двигуни - керівник космічного агентства

Росія для КНДР могла витягти з ракет українські двигуни - керівник космічного агентства

Укрінформ
У Російській Федерації знаходиться від 7 до 20 ракет "Циклон-2" і "Циклон-3" з українськими двигуни РД-250, у ймовірності постачань яких до Північної Кореї Україну звинуватили у статті американської газети The New York Times (NYT).

Про це заявив в.о. голови Державного космічного агентства Юрій Радченко на брифінгу в Укрінформі.

"За оперативною інформацією, Росія має сьогодні ракети "Циклон-2" і "Циклон-3" у кількості від 7 до 20 ракет, у них ці двигуни (РД-250) є. Документація є", - сказав він.

За його словами, зазначені двигуни раніше були виготовлені в Україні й поставлені до РФ у складі ракет відповідно до російської космічної програми.

Водночас керівник Державного космічного агентства наголосив, що зараз в України немає жодної можливості виробляти і постачати відповідні двигуни.

Читайте також: Україні варто ініціювати розслідування "ракетного скандалу" — Горбулін

Радченко не виключив, що ці двигуни до КНДР могли потрапити саме з Росії.

"Із числа готових виробів вони (росіяни - ред.) можуть ці двигуни постачати кому завгодно. Це не виключено, враховуючи партнерські відносини Росії і Північної Кореї", - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, американська газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Елемана та секретні оцінки американських спецслужб повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям потужних ракетних двигунів з так званого чорного ринку, ймовірно, від українського заводу "Південмаш", який історично пов'язаний з російською ракетною програмою.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов спростував це повідомлення, наголосивши, що Україна завжди дотримується всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї. 

У державному підприємстві "Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" також заявили, що не постачали до Росії ні ракети, ні їхні деталі, у тому числі ракетні двигуни, а також не мають жодного зв’язку з ракетними програмами Північної Кореї.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-