У Росії посилилася цензура через конфлікт із Україною – правозахисники

У Росії посилилася цензура через конфлікт із Україною – правозахисники

Укрінформ
Правозахисники заявляють, що після окупації Росією українського Криму і російського втручання на сході України 2014 року в Росії посилився тиск на незалежні засоби інформації і неурядові організації.

Як повідомляє Радіо Свобода, у РФ також зросла кількість кримінальних справ через державну зраду і шпигунство, йдеться у доповіді міжнародної правозахисної групи "Агора", названій "Свобода слова як жертва. Цензура внаслідок конфлікту Росії і України".

Правозахисники звернули увагу на зростання числа кримінальних справ через екстремізм від 2014 року: за даними Верховного суду Росії, 2013 р. за статтею про розпалювання ненависті засудили 78 осіб, наступного року 301, а 2016 р. – вже 502.

Крім того, у звіті наголосили, що у справах про хуліганство і вандалізм наявність української символіки вважають обтяжувальною обставиною.

Правозахисники також пов’язали з посиленням тиску на засоби інформації і заборону українських націоналістичних організацій у Росії.

"Автори звіту дійшли висновку, що російська влада використала конфлікт в Україні як привід для тиску на незалежні рухи", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, Росія в лютому 2014 року окупувала український Крим і відтак заявила про вступ півострова до неї; світова спільнота засудила й відкинула цей крок, Генеральна асамблея ООН двома резолюціями підтвердила український статус Криму й відкинула претензії Росії, а також визнала її державою-окупантом.

Наступними місяцями Росія влаштувала збройні заворушення на сході України, а пізніше перейшла і до прямої воєнної агресії, коли підтримувані нею збройні сепаратистські угруповання стали наближатися до поразки.

У Москві твердять про нібито законність захоплення Криму всупереч міжнародному праву і заперечують причетність до подій на сході України, попри численні факти наявності там і участі в боях проти українських урядових сил військовослужбовців і бойової техніки з Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-