У Франції засудили сексуальні домагання до спостерігачки ОБСЄ на Донбасі

У Франції засудили сексуальні домагання до спостерігачки ОБСЄ на Донбасі

787
Укрінформ
Посольство Франції в Україні засудило сексуальні домагання щодо учасниці моніторингової місії ОБСЄ на окупованих територіях Донецької області, а також погрози стосовно інших членів групи. 

Про це йдеться у заяві диппредставництва, оприлюдненій напередодні. 

"Новий інцидент стосовно патруля спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні мав місце 5 травня поблизу Петрівського (Донецька область). Спостерігачі ОБСЄ зазнали погроз з боку озброєних людей, а одна з членів місії стала жертвою сексуальних домагань", - зазначили у посольстві.

Там також наголосили, що Франція рішуче засуджує будь-які перешкоди належній роботі місії ОБСЄ, зокрема умисні і систематичні залякування на її адресу з боку сепаратистів. "Відповідальні мусять бути встановлені і притягнуті до відповідальності за свої дії", - йдеться у заяві.

У посольстві також закликали всі сторони конфлікту, "і особливо сепаратистів", гарантувати місії ОБСЄ вільний, безперешкодний та безпечний доступ до її зони відповідальності, а також долучитись до виконання Мінських домовленостей, які становлять єдиний шлях до вирішення конфлікту. 

"Франція та Німеччина, в рамках Нормандського формату, невпинно продовжуватимуть докладати зусиль на досягнення цієї мети", - запевнили у посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявили про сексуальні домагання з боку озброєного чоловіка в ОРДО щодо жінки-члена патруля місії. Повідомлялося, що член патруля СММ жіночої статі зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом (АК-47), який погрожував, що не дозволить патрулю місії рухатися в східному напрямку з Петрівського до Роздольного, доки його вимоги не будуть задоволені. Патруль залишив цей район іншим маршрутом і поінформував Спільний центр з контролю та координації (СЦКК) про те, що трапилося.

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан засудив сексуальне домагання з боку озброєного чоловіка в ОРДО щодо жінки-члена патруля місії. 

Зі свого боку, представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко зазначила, що готує депутатський запит до силових структур з вимогою негайно порушити кримінальне провадження за цим фактом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-