У ГУР розповіли, чому Росія поширює неправду про загибель “Лиману”

У ГУР розповіли, чому Росія поширює неправду про загибель “Лиману”

Укрінформ
Прокремлівські пропагандистські ЗМІ поширюють неправдиву інформацію про затоплення середнього розвідувального корабля "Лиман" Чорноморського флоту РФ через "складні погодні умови".

Про це повідомляє прес-центр Головного управління розвідки Міністерства оборони України у Facebook.

Насправді корабель затонув через зіткнення з вантажним судном, що перевозило худобу.

"27 квітня ц.р. у південно-західній частині акваторії Чорного моря у результаті зіткнення з вантажним судном, що перевозило худобу, затонув середній розвідувальний корабель "Лиман" 519 окремого дивізіону розвідувальних кораблів Чорноморського флоту ВМФ РФ, який виконував завдання управління радіоелектронної розвідки Головного розвідувального управління Генерального штабу ЗС РФ. За поширеною раніше російськими ЗМІ інформацією, інцидент стався через складні погодні умови", - йдеться в повідомленні.

В прес-центрі розвідки пояснюють, що цією неправдивою інформацією Росія намагається недопустити зниження іміджу свого Військово-морського флоту.

"Така версія російської пропаганди спрямована на недопущення зниження іміджу ВМФ РФ і розвіювання міфу про непереможність та боєздатність російських ЗС. Слід відмітити, що середній розвідувальний корабель "Лиман" пройшов модернізацію та був переобладнаний найновітнішими розвідувальними та навігаційними засобами. Тому єдиною реальною причиною затоплення та подальшого затоплення може бути непрофесіоналізм та недбалість екіпажу корабля", - інформує ГУР.

Окрім того, за інформацією ГУР, керівництво РФ вживає посилені заходи з приховування інформації та заборонило командуванню Чорноморського флоту надавати представникам ЗМІ будь-які коментарі з приводу інциденту.

"Станом на 6 травня ц.р. у південно-західній частині акваторії Чорного моря (район затоплення "Лиману") перебуває група кораблів та суден ВМФ РФ. Здійснюється патрулювання та обстеження району, тривають заходи з визначення точного місцезнаходження уламків розвідувального корабля. При цьому, керівництвом РФ вживаються посилені заходи з приховування інформації, що стосується завдань, які виконував "Лиман", та обставин зіткнення. Командуванню Чорноморського флоту заборонено надавати представникам ЗМІ будь-які коментарі з приводу інциденту, особливо напередодні проведення святкових заходів 9 травня", - зазначається в повідомленні.

За інформацією прес-центру ГУР, після анексії Криму Росія проводить політику, спрямовану на досягнення домінування у Чорноморському регіоні. Свідченням цього є значне збільшення чисельності бойових кораблів ЧФ РФ та посилення розвідувальної діяльності. Водночас, агресивність дій російського флоту помножена на непрофесіоналізм створюють загрозу як судноплавству у даному регіоні в цілому, так і життю самих моряків.

Як повідомляв Укрінформ, 27 квітня у південно-західній частині Чорного моря за 40 км на північний захід від протоки Босфор затонув російський військовий корабель "Лиман".

За даними Міноборони РФ, постраждалих серед екіпажу військового корабля немає. В той же час за даними турецького видання Daily Sabah, після зіткнення двох кораблів біля берегів Туреччини в Чорному морі було врятовано 45 російських військових, 15 - зникли безвісти, а 78 членів екіпажу було евакуйовано з російського корабля.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-