Єпископ УГКЦ Любомир Гузар відзначає 84-річчя

Єпископ УГКЦ Любомир Гузар відзначає 84-річчя

2395
Укрінформ
У неділю, 26 лютого, святкує своє 84-річчя Любомир Гузар - єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Католицької церкви; у 2005-2011 рр. - Верховний архиєпископ Києво-Галицький – предстоятель Української греко-католицької церкви.

Любомира Гузара зі святом вже привітали Президент Петро Порошенко та Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Сердечні вітання Любомиру Гузару у день народження. Щиро вдячний за Вашу невтомну турботу за долю нашого народу. Многая літа!" - зазначив глава держави.

Зі свого боку, прем'єр додав: "Ваша віра, турбота і молитви щодня зігрівають серця мільйонів українців. Довгих і благих літ!".

Любомир Гузар народився у Львові у 1933 році, 1944-го родина переїхала до Австрії, потім оселилися у США. У Сполучених Штатах він прожив 20 років. Закінчив семінарію, вивчав богослов’я в Католицькому університеті у Вашингтоні, студіював філософію у Фордгамському університі. 1969-го переїхав до Рима, де прожив майже 25 років. Тут захистив дисертацію, 9 років викладав у Папському місійному університеті "Урбаніана".

1977 р. висвячений Верховним архієпископом Йосифом Сліпим на єпископа. За рік став архімандритом монастиря Студійського Уставу. Об’їздив мало не весь світ, бував усюди, де знаходяться греко-католицькі громади (Австралія, Латинська Америка, Європа). "Ці подорожі наштовхнули мене на дуже просту і ясну думку – люди всюди однакові. З ними треба розмовляти, спілкуватися. Їх треба слухати, їх треба поважати. Тільки з взаєморозуміння і взаємоповаги може вирости щось вагоме і гідне", - зауважує кардинал Гузар.

1993 р. він повернувся в Україну. На надзвичайному Синоді єпископів УГКЦ був обраний її главою (2001). Став кардиналом. У 2011 році пішов у відставку, передавши паству і церкву Святославу Шевчуку.

Блаженнійший Любомир Гузар упродовж багатьох років залишається беззаперечним моральним авторитетом не тільки для греко-католиків, але й для вірян інших конфесій та людей, далеких від релігійного життя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-