Патріарх Йосиф Сліпий залишиться у пам’яті як захисник української церкви – Нищук

Патріарх Йосиф Сліпий залишиться у пам’яті як захисник української церкви – Нищук

2104
Ukrinform
Патріарх Йосиф Сліпий залишиться у пам’яті нащадків як патріот України, захисник української церкви, в’язень заради Христа.

Про це йдеться у привітанні міністра культури України Євгена Нищука учасникам урочин з нагоди 125-літнього ювілею кардинала Йосифа Сліпого, що відбулися в його рідному селі Заздрість на Тернопільщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Світлої пам’яті Патріарх Йосиф був свідком подій майже цілого буремного ХХ сторіччя. Крізь трагічні етапи історії, революції, війни, мільйонні людські трагедії та особисті втрати він проніс вогонь свого незламного духу, жар серця патріота України та захисника української церкви. У пам’яті нащадків він залишиться не тільки, як кардинал, верховний Архієпископ і Патріарх, а, перш за все, як мученик віри і совісті, в’язень заради Христа, як виняткова особистість, що увійшла в історію церкви, залишила яскравий слід у світовій богословській та інтелектуальній традиції», - йдеться у привітанні.

Зранку, як повідомляло агентство, в родинному селі патріарха – Заздрості відбулася літургія, яку провів глава УГКЦ Святослав (Шевчук).

Представники високого духовенства, влади, віряни відвідали родинну садибу Сліпих у Заздрості, ознайомилися із експозицією меморіального музею, яка розповідає про страдницький шлях духовного борця за українську державність.

Фото: uk.wikipedia.org

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>