Гриневич розповіла про зміни до закону про дошкільну освіту

Гриневич розповіла про зміни до закону про дошкільну освіту

Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив проект закону "Про дошкільну освіту" щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності.

Відповідне рішення було прийняте у вівторок, 14 лютого, на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти", – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації. В проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як в ньому вирішуватимуться основні питання.

Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як три дитини з особливими потребами. Передбачається також впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.

За даними МОН, станом на грудень 2016 року 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей.

Всього у 2016 році в Україні було створено додатково понад 26 тис. місць для дітей у дошкільних навчальних закладах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-