Гриневич розповіла про зміни до закону про дошкільну освіту

14.02.2017 17:19 1279

Кабінет міністрів ухвалив проект закону "Про дошкільну освіту" щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності.

Відповідне рішення було прийняте у вівторок, 14 лютого, на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти", – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації. В проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як в ньому вирішуватимуться основні питання.

Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як три дитини з особливими потребами. Передбачається також впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.

За даними МОН, станом на грудень 2016 року 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей.

Всього у 2016 році в Україні було створено додатково понад 26 тис. місць для дітей у дошкільних навчальних закладах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-