Вчителям необхідно пройти підготовку, щоб працювати з уразливими групами дітей - Гриневич

Вчителям необхідно пройти підготовку, щоб працювати з уразливими групами дітей - Гриневич

Укрінформ
Міністерство освіти та науки буде поширювати досвід проекту ЮНІСЕФ та Національного університету "Києво-Могилянська академія" з надання допомоги родинам з дітьми, що зазнали психологічних травм через військові дії на сході країни.

Про це міністр освіти та науки Лілія Гриневич сказала під час презентації результатів проекту ЮНІСЕФ та Києво-Могилянської академії "Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми маємо кілька дуже вразливих категорій дітей, яким необхідно надавати психосоціальну допомогу. І їх кількість, на жаль, буде збільшуватися. Надзвичайно важливо, що в цьому проекті пройшла підготовку велика кількість вчителів... Але потрібні результати, які ми можемо тиражувати на всю Україну. Зокрема, був підготований навчальний курс "Психосоціальна допомога для розвитку стійкості до стресу у дітей", який можуть читати в кожному інституті підвищення кваліфікації, і МОН буде рекомендувати, щоб це було для всіх вчителів. Це важливий курс, яким повинен оволодіти кожний учитель в Україні", - сказала Гриневич.

За даними МОН, зараз в Україні налічується понад 100 тисяч дітей, які разом з родинами були вимушені виїхати з зони бойових дій в інші регіони України та пережили потужний стрес як через безпосереднє перебування під обстрілами, так і в процесі адаптації на новому місці. Так, за словами Лілії Гриневич, в дошкільних закладах знаходиться понад 64 тисячі таких дітей, в школах - 47,5 тисяч. Також зараз потребують психосоціальної допомоги діти з родин військових-учасників АТО.

Крім того, за словами міністра, в "сірій" зоні, де працюють школи та дошкільні заклади, є необхідність психологічної підтримки дітей та їх родини. В Донецькій області це 9,5 тисяч дітей, які навчаються у 107 школах, в Луганській області - біля трьох тисяч дітей.

Як зазначила на прес-конференції голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, в рамках проекту "Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні", спеціальну підготовку з надання психотерапевтичної підтримки таким категоріям дітей пройшли 3842 вчителя, 465 практикуючих психологи та 112 соціальних працівників з п'яти областей.

З часу запровадження проекту у листопаді 2015 року різні форми психологічної допомоги отримали понад 250 тисяч дітей та їх батьків.

Також у місті Слов'янськ працює центр психосоціальної реабілітації НАУКМА, де діти та їх батьки можуть отримати безкоштовну психотерапевтичну допомогу.

Проект був реалізований в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях  протягом листопада 2016 - грудня 2016 року. Керування проектом здійснював департамент гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської комісії (ЕСНО).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-