Волонтерський Різдвяний вертеп вирушив із Києва у подорож лінією фронту

Волонтерський Різдвяний вертеп вирушив із Києва у подорож лінією фронту

1638
Укрінформ
Волонтери-аматори з Різдвяним вертепом вирушили з Києва до міста Костянтинівки Донецької області задля того, щоб піднімати бойовий дух військовим на лінії фронту.

Про це повідомив один із організаторів проекту, журналіст Мирослав Откович, якого цитує прес-служба Міністерства культури.

"Ми їдемо на Схід з колядою та благою вістю, адже вважаємо, що військовим, особливо тим, які не змогли потрапити на свята додому, важливо почути тепле слово і відчути підтримку. Духовність необхідно нести на передову, до військових, щоб вони знали, що з ними вся Україна", - розповів Мирослав Откович.

Він зазначив, що зібрані вертепом кошти витрачаються на придбання необхідних речей для військовослужбовців, які перебувають на Сході. А також додав, що Різдвяний вертеп, в якому беруть участь представники різних професій - від логістів та нічного сторожа у музеї до бухгалтерів та журналістів, - це справжній народний проект, який не має аналогів.

"Ми хочемо більш повно представити незабутню автентику української культури - Різдвяний вертеп, донести цей меседж до ширшого кола глядачів і ще глибше вкоренити  культуру вертепу", - сказав співорганізатор проекту.

Перш ніж вирушити на схід України театралізований Різдвяний вертеп із колядками та  щедрівками завітав до Міністерства культури. Аматори продемонстрували надзвичайно цікаву  інтерпретацію дійства, в якому події оригінального сюжету, сповненого різдвяного настрою й української автентики, перегукуються з подіями в сучасній Україні. Традиційні учасники вертепу - янголи, царі, чорти та інші - набувають рис волонтерів, бійців АТО, політичних діячів.

Високий рівень організації проекту відзначив міністр культури України Євген Нищук.

"Дійсно, такі вистави мають курсувати на фронті, щоб наші військові теж змогли відчути святковий настрій і підтримку", - сказав міністр.

Крім Міністерства культури, вертеп впродовж дня побував у Національному заповіднику "Софія Київська", у столичних театрах, а також виступив на центральному залізничному вокзалі перед військовими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-