
На Прикарпатті проходять українсько-польські дебати молоді
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми розпочали новий етап розвитку молодіжної політики у рамках українсько-польських відносин, які потребують свіжого дихання та нової енергії. Саме тому на цій зустрічі присутні високопосадовці, які не лише з поваги до українсько-польської молоді беруть у ній участь, а й тому, що вбачають майбутнє двосторонніх відносин… На цій основі ми хочемо формувати групи студентів, які цікавляться українсько-польськими відносинами, які будуть їх поглиблювати та генерувати цікаві ідеї. Це коло буде розширюватись», – запевнив в.о. ректора Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Дебати стартували у місті Яремче. Їхніми учасниками стали студенти та молоді науковці з українських університетів, зокрема лауреати престижного Конкурсу імені Єжи Ґедройця, а також студенти Варшавського університету. У рамках першого дня українсько-польських дебатів Цепенда та директор Студій Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький підписали спільну заяву, в якій підкреслили виняткову важливість спільних проєктів для розвитку українсько-польської академічної та наукової співпраці
Нині дебати отримали продовження безпосередньо у «Міжнародному науковому центрі студентської молоді України і Польщі», який зводять у селі Микуличин. Вартість цього об’єкту сягає 6,5 млн євро. Будівництво центру розпочали у 2019 році, але через війну роботи тут довелося призупинити.
«Увесь комплекс сформований так, щоб створити конгрес-хол, секційні зали, тренажерні простори, електронні бібліотеки, тобто все, що буде дозволяти молоді почуватись комфортно. В основі європейського центру – проведення діалогів про минуле, теперішнє і сучасне. Ми формуємо тут клуб Карпатського діалогу, який об’єднує університети України, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехії та Словаччини», – зазначив Цепенда.

На його переконання, для України це – іміджевий проєкт, а для студентів – можливість нових знайомств та розширення контактів, які дозволять поглибити їм свої знання. «Елемент діалогу тут буде домінуючим. Ще одним елементом тут будуть студентські стартапи, які пізніше молодь зможе продовжити у своїх університетах», – додав Цепенда.
Ідея та реалізація проєкту «Міжнародний науковий центр студентської молоді України і Польщі» належить Прикарпатському (Карпатському) національного університету імені Василя Стефаника.

Українська держава скерувала на будівництво цього центру близько 4 млн євро. З польської сторони проєкт отримав ще близько 30 млн грн. Площа двоповерхової будівлі центру сягає більше 5,5 тис. кв. м. Центр має укриття, власні очисні споруди та в майбутньому зможе одночасно вмістити до 180 осіб.

Як повідомляло агентство, Прикарпатський університет увійшов до консорціуму, який досліджує космос.