Прокурори Львівщини відвідали табір, де утримуються 500 російських полонених

Прокурори Львівщини відвідали табір, де утримуються 500 російських полонених

Фото
Укрінформ
Керівник Львівської обласної прокуратури перевірив умови утримання військовополонених, які перебувають у таборі «Захід 1». Загалом в установі утримується 500 чоловік.

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура, передає Укрінформ.

Керівник обласної прокуратури Геннадій Демченко, перший заступник керівника Олександр Таргоній та керівник Стрийської окружної прокуратури Ігор Романюк 23 лютого відвідали державну установу «Табір для тримання військовополонених «Захід 1». Станом на сьогодні в установі утримуються 500 військовополонених.

У ході візиту оглянуто житлову зону, гуртожиток, дільницю карантину і діагностики, їдальню, медичну частину, крамницю, майстерні та сектори тримання.

«Встановлено, що адміністрація та співробітники табору з військовополоненими поводяться гуманно, не допускаючи стосовно них насильства, жорстокого поводження і тортур, образливого та принизливого ставлення, залякування, засудження та застосування покарання без попереднього судового рішення», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що випадків перенаповнення установи, перевищення тривалості робочого дня, порушення норм оплати праці та незабезпеченості військовополонених білизною, одягом та взуттям в ході відвідування не встановлено. Військовополоненим забезпечено вільний доступ до питної води та свіжого повітря. Організовано проведення щомісячних медичних оглядів.

Під час спілкування з військовополоненими скарги на умови тримання, катування, інші жорстокі, нелюдські aбo такі, що принижують гідність, види поводження та покарання, не надходили.

Читайте також: Росія неодноразово відмовлялася забирати полонених, яких Україна пропонувала на обмін - Лубінець

Керівництво обласної прокуратури наголосило на подальшому неухильному дотриманні вимог Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня1949 року та Порядку тримання військовополонених.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець опублікував відео спілкування з російськими військовополоненими, які очікували останнього обміну. Росіяни вкотре говорили про те, що не мають жодних скарг і дякували за людяність.

Головне фото - ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-