Загарбники використають чоловіків з ТОТ як живий щит для своїх військ - правозахисник

Загарбники використають чоловіків з ТОТ як живий щит для своїх військ - правозахисник

Укрінформ
Чоловічий контингент із ТОТ Запорізької та Херсонської областей росіяни використають як живий щит для військ РФ, правозахисник радить чоловікам виїжджати до оголошення мобілізації.

Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор громадської організації “Інститут стратегічних досліджень та безпеки”, правозахисник Павло Лисянський.

"Представники окупаційної влади на захоплених українських територіях заспокоюють населення, що в мобілізації нібито немає потреби: російська армія має достатньо людей. Водночас вони вже провели підготовчі заходи щодо примусової мобілізації", - повідомив він.

Читайте також: Загарбники видають підприємствам на ТОТ «мобілізаційні плани» – омбудсман

Водночас, Лисянський прогнозує, що основний тягар “мобілізаційного удару” припаде на окуповані території Запорізької та Херсонської областей.

"Місцеві їм потрібні, особливо у Херсонській та Запорізькій області: там контингент чоловіків зберігся для того, щоб використовувати як живий щит для окупаційних підрозділів Російської Федерації. Вони нікого не шкодуватимуть”, — заявив правозахисник.

Читайте також: У Токмаку окупанти не дозволяють людям виїжджати за українськими паспортами

Він додав, що після примусової мобілізації в окремих районах Луганської та Донецької областей у 2022 році на деяких підприємствах із тисячі осіб залишились одиниці.

“Так змітали, відправляли на мінні поля, на забій живим щитом, щоб зберегти життя військовим з окупаційних підрозділів збройних сил Російської Федерації. А на місцеве населення начхати”, — зазначив Лисянський.

Читайте також: Загарбники почали мобілізацію на тимчасово захопленій території Запорізької області

За словами правозахисника, на разі на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Росія запровадила своє законодавство: після того, як буде відправлено повістку, “ухилянтів” оголошуватимуть у розшук, втекти буде складно.

Правозахисник радить не чекати, коли розпочнеться процес примусової мобілізації, а скористатися моментом та залишити тимчасово окуповану територію якнайшвидше.

"Тому, що процес примусової мобілізації у них налагоджено, ніхто навчати нікого не буде", - додав він.

Читайте також: Росія готується до нової мобілізації - Збройні сили Канади

Раніше міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що на тимчасово окупованих територіях Запорізької області загарбники почали проводити мобілізацію та змушувати українців підписувати контракти з армією ворога.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-