Тростянецька громада створює центр допомоги переселенцям

Тростянецька громада створює центр допомоги переселенцям

Укрінформ
Тростянецька громада Сумської області попри наслідки окупації працює над створенням колективного центру допомоги переселенцям.

Про це Укрінформу повідомили у Програмі «U-LEAD з Європою».

«Тростянецька міська громада більше місяця перебувала під окупацією та зазнала значних пошкоджень не тільки закладів соціальної та комунальної сфери, а й приватних житлових будинків. Але не дивлячись на всі ці наслідки окупації, Тростянецька громада наразі приймає понад 1,2 тисячі переселенців та шукає ресурси для їх облаштування та інтеграції», - йдеться у повідомленні.

Як зауважила заступниця Тростянецького міського голови Олена Волкова, найбільше людей в громаду прибуло з Харківщини, Донеччини та інших громад Сумщини. Деякі з них знімають житло, хтось мешкає у родичів, хтось живе у соціальному гуртожитку.

«Найбільшою проблемою наразі є – розселення ВПО. Заселяємо в пусті будинки, якщо є. Але жодного колективного центру ВПО у нас не було. Наприкінці серпня рішенням виконкому, ми визначили 9 об’єктів, які будуть пристосовуватися під житло для переселенців. Одним з таких об’єктів визначено соціальний гуртожиток - на його базі плануємо створити колективний центр для ВПО», - зазначила Волкова.

Читайте також: U-LEAD навчає громади особливостям просторового планування

За її словами, у переліку об’єктів для облаштування житла переселенцям є заводський будинок культури, комунальні будинки, деякі з приміщень у старостинських округах. Деякі з будівель планується повністю обладнати під житло, інші – частково.

«Наразі ми шукаємо ресурси для облаштування та ремонт зазначених об’єктів. Співпрацюємо з міжнародними партнерами у різних напрямках, наприклад з фондом ООН, благодійними організаціями. У планах й створення модульного містечка для переселенців», - коментує заступниця міського голови.

Крім залучення грантових та благодійних коштів, громада планує використати залишки коштів цільової субвенції від будівництва спортивного комплексу (басейну), які під час воєнного стану відповідно до пункту 222 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України можна використовувати для допомоги ВПО чи територіальної оборони.

«Ми направили відповідного листа до Міністерства молоді та спорту і чекаємо на дозвіл використання залишків субвенції для облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб. Чекаємо ми на позитивну відповідь і від Мінсоцполітики, на фінішній прямій ремонт будівлі, де працюватиме притулок для людей, які постраждали від домашнього насилля або насильства за ознакою статі. Створено притулок за рахунок також цільової субвенції, очікуємо на дозвіл використовувати частину будівлі для ВПО, а іншу – за призначенням притулку», - уточнила Волкова.

Вона додала, що переселенців треба забезпечити не тільки житлом, а й допомогти їм адаптуватися до життя в нових умовах. З цією метою громада спільно з експертами Програми «U-LEAD» розпочала роботу над програмою інтеграції ВПО.

«За статистикою, 30% ВПО залишаються жити там, куди переїхали… Ми зацікавлені, щоб вони залишилися жити на нашій території, саме тому готові працювати не тільки над облаштуванням житла, а й над інтеграцією цих людей. Саме тому вирішили попрацювати з U-LEAD над зазначеною програмою, аби отримати від експертів інструменти вирішення проблем ВПО, зрозуміти, що треба робити та як допомогти людям відчути піклування, допомогти їм знайти своє місце в нашій громаді», - пояснила Волкова.

Читайте також: Експерти U-LEAD навчають громади ефективно управляти відходами

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-