Із Маріуполя у бік росії виїхали лише 6% мешканців - мер

Із Маріуполя у бік росії виїхали лише 6% мешканців - мер

Укрінформ
Із тимчасово захопленого російськими військами Маріуполя в бік росії поїхали тільки 6% місцевих мешканців.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

«Те, скільки маріупольців поїхали в бік росії, це невелика кількість, невеликі відсотки, це лише 6%. Але ми маємо розуміти, що це також і депортація. Що це не тільки ті люди, які виїхали в бік росії, а в першу чергу це були депортовані люди, які вимушені були виїжджати в бік росії», - сказав мер.

Він зазначив, що ці люди сьогодні шукають можливість виїхати з росії, повернутися в Україну, і таких дуже багато.

«І, дякуючи всім волонтерам, які допомагають сьогодні в росії нам, українцям, повертатися до України. І таких випадків зараз багато - люди виїжджають спочатку до Прибалтики або до Грузії, а потім вже рухаються в бік України. Різні шляхи використовують сьогодні наші українці», - заявив Бойченко.

Мер нагадав, що росіяни не давали маріупольцям виїжджати в бік України, а тільки дозволяли виїжджати в бік росії. Тобто, депортували до росії.

За словами Бойченка, за кордоном сьогодні знаходяться десь приблизно чотири тисячі місцевого населення Маріуполя - це ті, хто виїхав до Польщі та інші держави Європи.

А на підконтрольній Україні частині держави сьогодні знаходяться більше 200 тис. місцевого населення, і це можна побачити через центри підтримки маріупольців («ЯМаріуполь») і білінг.

«У місті Маріуполі, на жаль, залишаються більше 100 тис. населення, за нашою оцінкою, 120 тис. місцевого населення. І десь 20 тис. – це живуть на околицях міста Маріуполя. В цій статистиці 70% - це літні люди, які не мають змоги з точки зору свого здоров’я виїжджати в бік України. І треба створювати ці умови разом з ООН і Червоним Хрестом», - констатував Бойченко.

Читайте також: росія «подарувала» Ясинуватій викрадене у Маріуполі медобладнання

Він закликав об’єднуватися міжнародні організації для вирішення проблеми виїзду маріупольців із захопленого росіянами міста.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.

Маріуполь сьогодні без нормального постачання електрики, води, газу. Від початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тис. мирних жителів.

У Маріуполі чисельність населення міста станом на 1 січня 2021 року становила 431 859 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-