U-LEAD допомагає громадам зберегти фінансову стабільність в умовах війни

U-LEAD допомагає громадам зберегти фінансову стабільність в умовах війни

Укрінформ
Експерти Програми «U-LEAD з Європою» надають поради громадам, як зберегти фінансову стабільність в умовах війни.

Про це Укрінформу повідомили у U-LEAD.

Як зазначалося на інформаційній сесії для громад “Виконання місцевого бюджету за І квартал 2022 року: реагування задля забезпечення стабільності в громаді”, організованій Регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області, до 15 липня громади можуть змінити ставки місцевих податків та зборів, що допоможе як наповнити бюджет зараз, так і створити умови для розвитку бізнесу і сплати податків у майбутньому.

“Потрібно спілкуватись із бізнесом, шукати розв'язання його проблем і таким чином забезпечувати надходження до бюджету. Аналіз надходжень допоможе громаді визначити, хто є найбільшим платником, з яким потрібно таку співпрацю налагодити”, - наголосив радник з місцевих фінансів та управління Регіонального офісу Олександр Мельник.

Читайте також: Співпраця громадських формувань та поліції посилить безпеку у громадах - U-LEAD

Громади Чернігівської області значно постраждали від агресії росіян. Частина підприємств зруйнована, частина релокована на Захід, певна кількість населення виїхала, і ці умови змушують шукати непопулярні рішення та загострюють наявні проблеми.

У цьому зв'язку експерти Регіонального офісу рекомендують налагодити сталу комунікацію з підприємствами в громаді та допомагати бізнесу розв’язувати проблеми; вивчити можливості оптимізації видатків бюджету; напрацювати можливі варіанти розвитку економічної ситуації та визначити свої дії по кожному із них.

Під час інфосесії начальниця відділу фінансів Макіївської сільської ради Любов Бєлоусова поінформувала, як у громаді змінювали ставку податку на нерухомість для юридичних осіб.

“Ми проаналізували ситуацію в громаді, вивчили практику сусідів і вирішили встановити 1% податку на нерухомість для підприємства замість 0,1%. Це дало нам змогу підвищити надходження та змусило бізнес оптимізувати свою власність”, - зауважила Бєлоусова.

Експерти Регіонального офісу також звернули увагу громад на необхідність оптимізації видатків. Аналіз мережі закладів громади (школи, садки, медичні заклади, клуби та бібліотеки) засвідчує значний потенціал для зменшення видатків та поліпшення ефективності їх роботи.

Читайте також: U-LEAD роз’яснює громадам процедуру компенсації за примусове відчуження майна

“Фінансова стабільність громад в умовах воєнного стану можлива, якщо планувати та досліджувати різні варіанти розвитку. Варто визначити оптимістичний, оптимальний та песимістичний варіанти й детально дослідити всі загрози та проблеми, які можуть виникнути в кожному варіанті. Це дозволить підготуватись до будь-якого розвитку подій”, - зауважила керівник Регіонального офісу Ірина Кудрик.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-