З околиць Маріуполя до фільтраційного табору вивезли майже всіх чоловіків і не випускають

З околиць Маріуполя до фільтраційного табору вивезли майже всіх чоловіків і не випускають

Укрінформ
З околиць Маріуполя загарбники до фільтраційного табору в село Безіменне вивезли майже всіх чоловіків і вже понад тиждень не випускають.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в Телеграмі, передає Укрінформ.

«На околицях (Мирний, Волонтерівка, Віноградне) до фільтраційного табору у Безіменне вивезли майже всіх чоловіків. Навіть після проходження фільтрації їх вже понад тиждень не випускають додому. Продовжуємо з’ясовувати причини та наслідки», - написав радник мера.

Він зазначив, що фільтраційних органів в самому Маріуполі немає, і для проходження фільтрації, без чого надалі перебування в місті стає ускладненим, треба самостійно дістатись фільтраційних органів (або в чотири фільтртабори, або до відповідних точок фільтрації на окупованої території).

Читайте також: Шанс на проведення переговорів у Маріуполі ще залишається - Подоляк

Для спрощення процесу від колишнього «Метро» в Центральному районі та від школи №5 Лівобережного району щодня відправляються автобуси «МЧС ДНР» в Старобешеве Донецької області, де й проходить фільтрація. Після фільтрації там можна або самостійно повернутись в Маріуполь (транспорт не надається, тобто автобуси в один кінець), або обрати шлях депортації до росії. Принаймні, на відміну від таборів в Мангуші, Ялті, Нікольсокму, Безимянному відсутній примус депортації, розповів Андрющенко.

Він додав, що фільтраційні заходи у Маріуполі посилюються. В’їзд в місто навіть з папером про фільтрацію можливий лише за умови реєстрації в Маріуполі або наданням доказів, що їдеш до родичів умовно першої лінії – батьки, діти.

«В будь-який момент у будь-якій частині міста вас можуть зупинити і вимагати документи на перевірку», - констатував Андрющенко.

Читайте також: Мер Маріуполя закликав Європу об'єднатися заради відновлення міста

Як повідомлялося, агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

Маріупольський міський голова раніше заявляв, що від початку російського вторгнення у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. За даними Головного управління розвідки МОУ, у Маріуполі зафіксовано перебування 13 російських мобільних крематоріїв для зачищення вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Усіх потенційних свідків звірств загарбники намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити.

У заблокованому Маріуполі залишаються близько 120 тисяч мирних жителів.

Колаборанта рф Костянтина Іващенка російські загарбники оголосили «мером» Маріуполя та роблять картинку «відновлення життя міста».

Фото: АА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-