У тілах загиблих цивільних у Бучі знайшли протипіхотну зброю часів Першої світової

У тілах загиблих цивільних у Бучі знайшли протипіхотну зброю часів Першої світової

Укрінформ
Десятки мирних жителів, які загинули під час російської окупації Бучі Київської області, були вбиті крихітними металевими дротиками від снарядів російської артилерії — так званими флешетами.

Як передає Укрінформ, про це пише The Guardian з посиланням на судових медиків та патологоанатомів.

Тонкі металеві дротики знайшли в головах і грудях людей. Незалежні експерти зі зброї, які переглянули фотографії, підтвердили, що це флешети — протипіхотна зброя часів Першої світової війни.

Читайте також: Представники ООН задокументували десятки страт цивільних у Бучі

За словами низки свідків у Бучі, російська артилерія випустила флешетні снаряди за кілька днів до того, як війська окупантів вийшли з населеного пункту — наприкінці березня.

"Хоча ці снаряди не заборонені міжнародним правом, використання неточної летальної зброї в густонаселених містах є порушенням гуманітарного права", - зазначає видання.

Читайте також: «Бучанські кати» діють під Ізюмом і вже зазнали втрат

Нагадаємо: Флешети використовували як балістичну зброю з часів Першої світової війни. Їх скидали з літаків для нападу на піхоту, смертоносні металеві дротики могли пробити шоломи. Вони містяться в снарядах гармат — в одному снаряді до 8000 дротиків.

Читайте також: Цивілізаційний світ має зупинити державу-терориста

Флешети, як правило, довжиною від 3 до 4 см, вивільняються з раковини та розходяться по конічній арці шириною близько 300 м і довжиною 100 м. При ударі о тіло жертви дротик може втрачати жорсткість, згинаючись у гачок, а задня частина стріли, що складається з чотирьох плавників, часто відривається, спричиняючи повторне поранення.

Фото: Alessio Mamo

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-