U-LEAD радить громадам Львівщини, як ефективніше надавати соцпослуги в умовах воєнного стану

U-LEAD радить громадам Львівщини, як ефективніше надавати соцпослуги в умовах воєнного стану

Укрінформ
Експерти Програми «U-LEAD з Європою» розповіли громадам Львівщини про надання соціальних послуг в умовах воєнного стану. Про це Укрінформу повідомили у U-LEAD.

«Фахівці громад Львівщини взяли участь в інформаційній сесії щодо надання соціальних послуг в умовах воєнного стану», - йдеться у повідомленні.

Захід організувала команда регіонального офісу U-LEAD у Львівській області.

«Соціальні служби в територіальних громадах працюють в особливих умовах, але продовжують надавати послуги жителям. Ми отримували від громад чимало запитів щодо надання соціальних послуг та їх фінансування в період воєнного стану. Важливо, щоб громади продовжували й надалі надавати весь спектр соціальних послуг, а для цього їм слід розібратися з усіма питаннями, які виникають в умовах воєнного стану», – зазначила керівник регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Галина Хрущак.

За словами радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Житомирській області Валерія Мікуліча, з першими викликами соціальна сфера зустрілася ще в 2014 році, а в нинішніх умовах вони збільшилися вдвічі.

«У законодавстві є чимало змін, з якими громадам слід бути добре ознайомленими, оскільки вони регламентують особливості надання соціальних послуг в умовах воєнного стану», – зауважив експерт.

Як зазначив Мікуліч, органи місцевого самоврядування в рамках законів та Конституції України мають право самостійно визначати особливості організації та надання соціальних послуг.

Також експерт розповів про особливості соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та організації догляду вдома під час воєнного стану. Окремо розглянули питання щодо порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, включаючи надання допомоги та компенсації.

«Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, уповноважених осіб виконавчого органу сільських, селищних чи міських рад чи центрів надання адміністративних послуг. Вже після цього вносять відповідні дані та відбувається реєстрація в Єдиній інформаційній базі», – наголосив експерт.

Радниця з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області Інна Святна розповіла представникам територіальних громад про актуальні питання фінансування соціального захисту населення під час воєнного стану. Аналізували основні законодавчі акти, які сегментують фінансові питання, та надавали роз’яснення щодо фінансування окремих статей.

Читайте також: У сільській громаді на Черкащині шитимуть військове екіпірування - U-LEAD

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією - для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-