U-LEAD допомагає громадам налагодити процеси релокації бізнесу

U-LEAD допомагає громадам налагодити процеси релокації бізнесу

Укрінформ
Програма «U-LEAD з Європою» активно допомагає громадам ефективно працювати в умовах воєнного стану, зокрема експерти розповіли фахівцям громад Закарпаття щодо релокації бізнесу з регіонів активних бойових дій.

Про це Укрінформу повідомили у «U-LEAD з Європою».

Так, інформаційну сесію щодо релокації бізнесу організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Закарпатській області спільно з департаментом економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням Закарпатської ОВА.

«В умовах воєнного стану надзвичайно важливою є успішна діяльність бізнесу та сплата ним податків. Територіальним громадам Закарпаття слід активно працювати в напрямку забезпечення сприятливого та безпечного середовища для розвитку бізнесу», – наголосив керівник Регіонального офісу U-LEAD в Закарпатській області Микола Сюсько.

За словами директора департаменту економічного та регіонального розвитку Івана Завиднюка, практично з початку війни у Закарпатській області створено спеціальний чат-бот в Telegram для налагодження якісної комунікації з представниками бізнесу, який планує переїхати в їхній регіон.

«Велику допомогу бізнесу, який розгортає виробництво на Закарпатті, надає держава, включаючи забезпечення логістики від Укрзалізниці та Укрпошти. Частина підприємств переїхали самостійно, найчастіше це представники IT-сфери, які не мають громіздкого обладнання. Також розглядається варіант із будівництвом житла та використання старих приміщень для розміщення потужностей бізнесу», – розповів Завиднюк.

Посадовець закликав закарпатські громади активізувати роботу в напрямку пошуку земельних ділянок, які потенційно можуть бути цікавими бізнесу.

Радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Юлія Поліщук розповіла учасникам інформаційної сесії про допомогу для бізнесу, яку можуть надати органи місцевого самоврядування. Експертка зауважила, що насамперед це стосується надання пільгових умов в оренді комунального майна та створення комфортних умов для роботи бізнесу, яке може включати позачерговий розгляд заяв у ЦНАП, укладення договорів із сімейними лікарями, влаштування дітей в садочки тощо.

Також під час заходу наголосили на можливості запровадження програм підтримки бізнесу, які вже діють в різних областях, а також розповіли про алгоритм релокації бізнесу.

Читайте також: U-LEAD допомагає громадам адаптуватись до умов воєнного стану

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-