На Львівщині археологи знайшли срібні римські монети та фальшивий динарій

На Львівщині археологи знайшли срібні римські монети та фальшивий динарій

Відео
Укрінформ
Чотири срібні та один субератний римські динарії 1-2 ст. н.е. виявили працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» поблизу села Малі Підліски на Львівщині, де планується будівництво Північної об’їзної Львова.

Про це Рятівна археологічна служба повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Майже дві тисячі років римські монети пролежали у землі на околицях Львова. На трьох срібних динаріях збереглись навіть портрети імператорів Давнього Риму. А от фальшивий динарій добряче потерся», - йдеться у повідомлені.

Читайте також: На сході Туреччини знайшли римську дорогу, якій близько 2000 років

У відео експерт, молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Юрій Ревера розкриває таємниці артефактів. За його словами, ці монети потрапили до нас з Давнього Риму. У 1-2 ст. н. е. племена, що жили на території України, користувалися ними як засобом платежу. Це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало як гроші, а не як прикраси. Також велику цікавість науковців викликає і знайдений фальшивий динарій.

Читайте також: На Хмельниччині археологи знайшли оборонну стіну ХІІІ століття

«Це свідчить, що фальшування монет з'явилося від самого початку карбування грошей. Як тільки з’явилися перші монети, з’явилися люди, які намагалися їх фальшувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де мали карбуватися виключно справжні динарії», - додав Ревера.

Читайте також: Археологи передали Білгород-Дністровському музею знайдені в середньовічній фортеці артефакти

Відео про ці монети стало продовженням серії промороликів про загадкові знахідки доріг, які відкриває Україні Програма Президента «Велике будівництво». Промопроєкт започатковано командою «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України спільно із Службою автомобільних доріг у Львівській області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-