На Хмельниччині археологи знайшли оборонну стіну ХІІІ століття

На Хмельниччині археологи знайшли оборонну стіну ХІІІ століття

Фото
Укрінформ
На Кармалюковій горі, що у селі Привороття Друге на Хмельниччині, археологи виявили досі невідому оборонну стіну, яка датується 30-40-ми роками ХІІІ століття.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Ігор Старенький.

За його словами, археологічні дослідження городища на Кармалюковій горі раніше проводили у 2019 році, а цього року їх продовжили.

«Ми перерізали всі три лінії оборони, і там є унікальні відкриття, оскільки в основі головного валу, основної лінії укріплення йде кам’яна стіна. Для періоду Русі це надзвичайно рідкісна річ. Це була оборонна стіна, яка стояла в основі головного валу, до якої примикали кліті, і поверх неї вже був насипаний вал. Вона датується 30-40 роками ХІІІ ст.», - зазначив Старенький.

Читайте також: Тернопілля: перетворити мальовничі руїни на «туристичну Мекку»

Археолог додав, що за припущенням, нижньою лінією оборони городища була башта, а верхньою – замкнута лінія феодала з кам’яною основою.

Окрім того, під час розкопок знайшли розвали посуду, наконечники стріл, фрагменти кольчуги, кресало.

Як зауважив Старенький, городище на Кармалюковій горі багатошарове. Перші укріплення там датуються трипільською культурою, потім їх використовували скіфи, а згодом – у давньоруський період.

«На превеликий жаль, городище сьогодні є полігоном для досліджень чорних археологів. Воно надзвичайно сильно вибите», - додав археолог.

Читайте також: Археологічний сезон у заповіднику «Трипільська культура» стартував зі знахідок

На Хмельниччині археологи виявили досі невідому оборонну стіну ХІІІ століття/ Фото Ігоря Старенького

Археологічні дослідження на Кармалюковій горі проводили науковці Кам’янець-Подільського державного історичного музею заповідника, Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка та студенти першого курсу історичного факультету університету.

Наразі експедиція працює в селі Голосків поблизу Кам’янця-Подільського, де досліджують унікальне двошарове трипільське поселення.

Кармалюкова гора – товтра, що здіймається над поверхнею на 60 м. Її назва пов’язана з іменем народного героя Устима Кармалюка, який, за переказами, переховувався у печері на її вершині.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-