Довибори в Раду: ОПОРА заявляє про перерахунок голосів на 14 дільницях Прикарпаття

Довибори в Раду: ОПОРА заявляє про перерахунок голосів на 14 дільницях Прикарпаття

Укрінформ
Окружна виборча комісія округу №87 на Івано-Франківщині відправила 14 дільничних виборчих комісії на повторний підрахунок голосів виборців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА".

"Окружна виборча комісія округу №87 відправила 14 дільничних виборчих комісії на повторний підрахунок голосів. Частину через пошкодження цілісності упаковки, а частину - неналежне маркування пакетів з виборчою документацією, що має досить сумнівні підстави", - ідеться в повідомленні.

За попередньою інформацією, 81 виборча комісія здала протоколи, 14 відправили на повторний підрахунок з причин пошкодження цілісності упаковки, а частину з неналежного маркування пакетів з виборчою документацією. Зокрема, на деяких пакетах було відсутнє прізвище члена ДВК, а був лише підпис, на деяких був відсутній напис “виборчі бюлетені”.

Читайте також: Вірастюк заявив про свою перемогу на довиборах у Раду

Крім того, в ОПОРІ розповіли, що цієї ночі було повідомлення про замінування приміщення, де відбувається засідання ОВК, однак воно не підтвердилось. Зазначається, що після такого повідомлення частина членів ОВК вийшла, інша частина у кількості 10 людей в той час залишилась у приміщенні для голосування, а це мінімальна необхідна кількість членів комісії для повноважного проведення засідання.

Спостерігачі зауважили, що пізно вночі з засідання пішов голова окружної виборчої комісії та системний адміністратор, у яких погіршилось самопочуття. Деякий час ОВК була без системного адміністратора, оскільки інший працівник вже хворів з дня голосування, утім вночі на прохання членів ОВК, цей працівник вийшов на роботу замість свого колеги, який пішов.

Водночас старша радниця з юридичних питань ОПОРА Ольга Коцюруба пояснила, що відповідно до частини 11 статті 94 закону про вибори народних депутатів, за яким проводяться проміжні вибори на 87 окрузі, ОВК зобов’язана прийняти рішення про перерахунок у разі наявних ознак розпечатування пакетів або у випадку неможливості усунення без перерахунку неточностей у протоколі ДВК.

Читайте також: Поліція почала два кримінальні провадження через порушення на довиборах

У інших випадках, зокрема коли за результатом розгляду скарг виникають певні сумніви у дотриманні процедури підрахунку голосів чи порушення правил транспортування, за її словами, такі рішення приймається на розсуд ОВК, це так звані дискреційні повноваження комісії, проте кожне рішення прийняте на розсуд комісії, як і кожного органу наділеного владними повноваженнями, повинно прийматися з дотриманням певних критеріїв.

Експерт підкреслила, що це повноваження повинно використовуватися з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, пропорційно (з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення).

"Аналізуючи рішення ОВК можемо сказати, що щодо низки рішень ОВК ТВО 87 про перерахунок у спостерігачів ОПОРИ виникають сумніви в обґрунтованості їх прийняття та у дотриманні зазначених критеріїв, адже у цих випадках на всіх пакетах з виборчою документацією містилися підписи всіх членів комісії та печатки комісії, кількість бюлетенів та прізвище кандидата, номер виборчої дільниці, а не було зазначено лише певних деталей опису, як то до прикладу, слів “виборчі бюлетені”. Також пакети містили певні пошкодження при транспортуванні, які проте не завжди можна було трактувати саме як ознаки розпечатування пакетів, оскільки такі пошкодження не могли призвести до заміни документації в пакеті. Безперечно частина рішень, зокрема і у тих випадках, коли протокол підрахунку голосів не був запакований, не викликають зауважень, всі рішення ОВК про перерахунок на цей час є чинним та повинні бути виконаним у випадку, якщо жоден з суб’єктів виборчого процесу не скористається своїм правом на оскарження до адміністративного суду”, - резюмувала Коцюруба.

Читайте також: У «Слузі народу» заявляють про порушення під час довиборів у Раду на Прикарпатті

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 28 березня відбулися проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах №50 (Донецька область) і №87 (Івано-Франківська область). Результати голосування мають бути встановлені до 12 квітня.

Наразі на сайті ЦВК оприлюднені дані 100% протоколів про підсумки голосування на 50-му окрузі, де перемогу здобуває кандидат від партії "Порядок" Андрій Аксьонов з 65,46% голосів виборців.

Водночас станом на 12-45 годину вівторка, за даними ЦВК, на 87-му окрузі пораховано 67,52% протоколів ДВК. Лідерство в окрузі тримає кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк з 31,30%, за якого проголосували 10496 виборців. На другому місці - кандидат від ВО "Свобода" Руслан Кошулинський з 28,88%, на третьому - висуванець партії "За майбутнє" Олександр Шевченко з 28,73%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-