На Донбасі погіршився рівень життя населення уздовж лінії розмежування - місія ООН

На Донбасі погіршився рівень життя населення уздовж лінії розмежування - місія ООН

Укрінформ
В окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) існує безліч проблем, пов'язаних із порушенням прав людини, йдеться про катування ув'язнених, обмеження свободи слова, закриття КПВВ і багато іншого.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» розповіла очільниця Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер.

За її словами, однією з головних проблем залишається те, що представники незаконних збройних формувань не допускають Місію ООН до місць ув'язнення і тимчасового тримання осіб, які розташовані на непідконтрольних територіях.

«Це викликає серйозну тривогу, оскільки можливість присутності незалежних спостерігачів і регулярні перевірки місць позбавлення волі — це один із основних інструментів, що дозволяють знизити рівень насильства в таких місцях. Ми не припиняємо спроб отримати потрібні дозволи та постійно звертаємося до різних органів «влади» з вимогою надати нам такий доступ, але наразі рішення цієї проблеми немає», — наголосила Богнер.

Читайте також: На Донбасі оголосили заочну підозру двом тюремникам «Ізоляції», які катували полонених

Вона зауважила, що є інформація про тортури людей в місцях позбавлення волі в ОРДЛО.

«Також викликає тривогу питання захисту мирного населення, що проживає вздовж лінії розмежування. З приходом пандемії коронавірусу ми зазначили, що обмеження на перехід лінії розмежування значно посилилися, а це означає, що рівень життя людей, які проживають уздовж лінії розмежування, погіршився в рази, оскільки їх позбавили права на перетин цієї лінії, права проходу і проїзду на підконтрольну територію з метою отримання послуг — банкінг, отримання пенсій, візити до родичів, отримання медичної допомоги», — додала представниця ООН.

Окрім того, на непідконтрольних територіях через пандемію коронавірусу багато осіб втратили роботу. Також існують проблеми обмеження свободи слова та свободи віросповідання.

«Нещодавно нами було зареєстровано випадки затримання блогерів — людей взяли під варту за висловлення власної думки в інтернеті», — зазначила Богнер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-