Зерно з хімікатами і дірки в законодавстві: чому в «Асканії-Новій» гинуть птахи

Зерно з хімікатами і дірки в законодавстві: чому в «Асканії-Новій» гинуть птахи

Укрінформ
Загибель птахів в «Асканії-Новій» оголила проблеми, пов’язані з недосконалістю законодавства.

Як передає Укрінформ, про це написала у Фейсбуці голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

«В цьому році в "Асканії-Новій" відбулася трагедія міжнародного масштабу. Через використання пестицидів загинуло близько півтори тисячі птахів 18 різних видів», - написала вона.

За її словами, фахівці ДПСС спрацювали оперативно та фахово – були відібрані проби, проведені всі необхідні аналізи та перевірки, передали інформацію відповідним органам.

Однак, як зазначила Магалецька, ситуація оголила проблеми, пов’язані з недосконалістю законодавства у сфері захисту рослин. За її словами, для того, щоб Україна стала європейською країною, в якій АПК і дика природа цивілізовано співіснують, необхідно використовувати безпечні біологічні препарати, які є у розпорядженні лабораторій ДПСС; внести зміни в законодавство і посилити відповідальність за недотримання правил застосування засобів захисту рослин; створити буферні зони навколо заповідників.

Як повідомляв Укрінформ, на території Біосферного заповідника «Асканія-Нова» у січні 2021 року загинули журавлі. За однією з версій слідчих, птахи могли гинути через оброблене хімікатами зерно, яке посіяли фермери на навколишніх полях. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу.

23 лютого до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшло повідомлення від директора заповідника «Асканія-Нова» про нові випадки загибелі птахів. Фахівці Чаплинського управління Держпродспоживслужби у дендропарку та озерах на території зоопарку виявили 187 трупів птахів, серед них червонокнижну качку огар.

Починаючи з 24 лютого на території заповідника загинули ще 369 перелітних птахів. Лабораторними дослідженнями підтверджено, що причиною загибелі цих птахів у лютому є препарат на основі бродіфакуму.

Читайте також: Загибель птахів: на Херсонщині рекомендували обмежити використання пестицидів

Водночас як зазначають у Держпродспоживслужбі, препарат, від якого гинуть птахи, дозволений до використання в Україні, норми, які регламентували б внесення таких препаратів, відсутні.

16 березня на Херсонщині знову загинули 18 сірих журавлів і 20 огарів. 17 березня рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій аграріям рекомендували призупинити на три тижні застосування в 40-кілометровій зоні, прилеглій до Біосферного заповідника «Асканія-Нова», пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродіфакуму, що використовуються для боротьби з гризунами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-