Рада утворила ТСК щодо пожеж на Луганщині

Рада утворила ТСК щодо пожеж на Луганщині

Укрінформ
Народні депутати ухвалили постанову №4262 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області.

Як передає кореспондент Укрінформу, рішення підтримали 258 народних депутатів.

Як ідеться в пояснювальній записці, основною метою створення Тимчасової слідчої комісії є здійснення парламентського контролю та перевірки відомостей щодо розслідування причин виникнення пожеж у Луганській області протягом 2020 року та дій/ бездіяльності Луганського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і Луганської облдержадміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо вчасного реагування на виникнення та недопущення виникнення подій надзвичайного характеру.

Основними завданнями ТСК визначено з’ясування реальних причин виникнення у 2020 році масових пожеж на території Луганської області, яка підконтрольна українській владі; дослідження ефективності управлінських рішень Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Луганської ОДА – ВЦА щодо організації процесу локалізації та протидії пожежам, евакуації осіб, тощо; розслідування фактів зловживань та/або дій/бездіяльності керівництва Луганського обласного управління ДСНС, керівництва Луганської ОДА - ВЦА щодо здійснення запобіжних заходів після пожежі, яка мала місце у липні 2020 року, які б унеможливили розповсюдження пожеж на великі території не тільки лісових масивів, але і населених пунктів.

Читайте також: На Луганщині «чорні лісоруби» орудують на місцях пожеж

ТСК має ініціювати питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Головою Тимчасової слідчої комісії обрано народного депутата від фракції "Слуга народу" Руслана Горбенка, заступником голови ТСК - народного депутата від групи "Довіра" Сергія Вельможного.

До складу ТСК обрано народних депутатів: Володимира Воронова (фракція "Слуга народу"), Марію Іонову ("Європейська солідарність"), Сергія Іонушаса ("Слуга народу"), Юрія Солода ("Опозиційна платформа - За життя"), Максима Ткаченка ("Слуга народу"), Павла Фролова ("Слуга народу").

За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які викладені в пояснювальній записці, внаслідок пожежі 6 липня 2020 року в Луганській області вигоріло близько 5000 гектарів лісу, загинуло 6 осіб, за допомогою в лікарню звернулися 71 особа, 25 осіб госпіталізовано, згоріло 80 дач і 45 будинків, вогонь знищив 5 тисяч гектарів лісу, що становить 10% загальної площі лісового масиву області. Орієнтовний розмір збитків становить понад 450 млн. грн., не враховуючи наслідки екологічного характеру.

Читайте також: Пожежі на Луганщині не могли загасити, бо для машин ДСНС розікрали пальне - ДБР

30 вересня – на початку жовтня 2020 року виникла повторна лісова пожежа на Луганщині, наслідки якої стали ще більш значними та трагічними.

Осередки вигорання лісу зайняли загальну площу понад 20 000 тисяч гектарів лісу, на сьогодні є інформація щодо 11 загиблих осіб, вогнем знищено понад 600 житлових будівель у межах Сєвєродонецького району Луганської області. Фінансові збитки для держави будуть мільярдними.

За офіційними даними правоохоронних органів, розпочато досудове розслідування за фактом виникнення лісової пожежі у Новоайдарському районі та поблизу міста Сєвєродонецька Луганської області і однією з версій слідства - є умисний підпал з боку незаконних збройних формувань так званої «ЛНР».

У пояснювальній записці зазначається, що слідство не враховує та не розглядає обставини, що передували підпалам, а саме: бездіяльність, недбалість, та некоординованість дій керівництва відповідальних органів державної влади та виконавчої влади Луганської області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-