"Дочкам" компанії олігарха із РФ не дозволили видобувати нафту й газ на Полтавщині

Укрінформ
Полтавська облрада не надала дозволу на видобуток газу й нафти без проведення аукціонів на території родовищ області низці товариств, які пов'язують з російським олігархом.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Уже завтра, 18 вересня, закінчується термін дії договору на видобуток газу та нафти з полтавських родовищ ТОВ «Надра Вест Груп», «Юноліт ойл», «Профі нафт», «Бест Гео Тех», що є дочірніми підприємствами компанії «East Europe Petroleum» (раніше – «Голден Деррік»), власником якої є російський олігарх Павло Фукс. Депутати мали б ухвалити рішення про продовження дії договорів у спрощеному варіанті, тобто без проведення аукціону спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням корисних копалин у Шишацькому, Миргородському, Великобагачанському, Котелевському, Полтавському, Чутівському, Диканському та Зіньківському районах.

Члени профільної комісії, однак, напередодні сесії не рекомендували ухвалювати такого рішення. Депутатський корпус так і вчинив.

До речі, якби сесія не відбулася сьогодні, то вже завтра дія договорів була б автоматично продовжена.

Питання розробки нафтогазових свердловин на Полтавщині досить часто бурхливо обговорюються в сесійній залі, бо зазвичай за проведенням рішень на користь тих чи інших фірм вбачається чиясь зацікавленість.

Влітку минулого року, наприклад, депутати Полтавської облради погодилися передати «East Europe Petroleum» ще 10 газових свердловин до отриманих 16 у 2016 році. Без проведення аукціонів, громадських слухань чи спеціальних дозволів, як було й раніше, за часів Януковича. Це викликало масове невдоволення мешканців обласного центру, котрі влаштували під стінами адмінбудівлі мінтиг, вимагаючи коментарів з цього приводу голови обласної ради та відміни рішень.

Читайте також: Фукс спростував своє затримання в Мексиці - ЗМІ

«Ми уклали соцугоду з компанією «East Europe Petroleum», яка вже проплатила до бюджету 16 мільйонів гривень. Ці компанії погодилися на наші соціальні угоди – кошти вже перерахували на лікарні та дороги. 16 мільйонів гривень – значний внесок до міського бюджету. Я вважаю, що менеджмент області має працювати над залученням коштів. Як мінімум, Полтавська обласна рада добивається того, щоб були створені соціальні угоди, які забезпечують додаткові кошти. А коли буде аукціон – то вже і непотрібно буде соцугоди ухвалювати», - пояснював тоді голова паливно-енергетичної комісії Полтавської обласної ради Сергій Мамоян.

Такої ж думки й голова обласної ради Олександр Біленький: «Для нас головне, щоб ці компанії розпочали видобуток і розпочали платити ренту. Рента розподіляється 1% - сільському бюджету, 2% - обласному і 2% - районному. Приблизно це 500-600 млн додаткового бюджету. А дозвіл на видобуток надає «Геонадра». До цього заявники мають пройти екологічні перевірки. Ми ж голосуємо, а не перевіряємо фірми на офшорність. Якщо є проблеми у засновників фірм, ними мають займатися компетентні органи. Якщо є недоречності у законодавчих актах, то тоді це проблеми законодавчої влади. І я не проти аукціонів. Нехай ухвалять такий закон, щоб наші компанії отримували спецдозволи тільки на аукціоні. Вони у парламенті зробили шпарину, і тепер Геонадра надає документи і просять надати ліцензії без аукціону. Закон це дозволяє. Це дозволяє постанова 615, і прописав це Кабінет міністрів».

Певно, тому на осінній сесії минулого року прохання депутата Руслана Ляшка поставити на голосування питання про перегляд раніше прийнятого рішення на користь «East Europe Petroleum» було проігнороване. Дарма, що в Україні війна з Росією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-