На Луганщині виявили ареал рідкісної дикої орхідеї

На Луганщині виявили ареал рідкісної дикої орхідеї

5334
Ukrinform
В Новоайдарському районі Луганської області, на околиці села Штормове, було знайдено місце, де росте рідкісна для степу та лісостепу дика орхідея.

Таку інформацію оприлюднило на своїй сторінці в інтернеті Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

«Нещодавно Лілія Свирида, завідувач сектору Новоайдарської райдержадміністрації, яка опікується питаннями екології, здійснила експедицію до села Штормове на місце, де росте дика орхідея. Враження захоплююче! Серед зеленої лугової трави видніються яскраво-фіолетові суцвіття цієї чудової квітки», - йдеться повідомленні.

Про те, що на околиці села знаходиться ареал поширення дуже рідкісної в Україні рослини з родини орхідних, дізналися випадково. На уроці біології одна з учениць звернула увагу на квітку, яку бачила на лузі за своїм городом. Одразу ж було організовано похід членів екологічного гуртка у місцевість, де діти і побачили дику орхідею.

Читайте також: В Африці з невідомих причин масово гинуть тисячолітні баобаби

За "Визначником рослин України" було визначено видову назву рослини. Це – билинець довгорогий, або билинець комарниковий (Gymnadenia conopsea). У визначнику було вказано, що в степу і лісостепу ця рослина зустрічається дуже рідко. Найближче, як показано на карті, є три її ареали в Харківській області.

На місці поширення билинця члени гуртка «Пролісок» встановили пам'ятний знак із закликом до односельців про необхідність охорони рідкісної української орхідеї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-