Раді пропонують "декомунізувати" Дніпропетровську область

Раді пропонують "декомунізувати" Дніпропетровську область

1594
Ukrinform
Група народних депутатів подала законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області у Січеславську.

Документ № 8329 зареєстрований на сайті ВР.

"Запропонована назва області – Січеславська - є справді питомою для розглядуваного історико-географічного ареалу, відповідає світовій і вітчизняній практиці топонімічної номінації, найповніше відображає історично-географічні та соціально-культурні особливості краю", - йдеться у пояснювальній записці.

Автори законодавчої ініціативи наголошують, що перейменування Дніпропетровської області пов’язане з необхідністю приведення назв таких географічних об’єктів у відповідність до вимог закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Оскільки назва області містить згадку про Григорія Петровського (1878-1958) – партійного, більшовицького та радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР, одного з організаторів Голодомору 1932-33 років та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні, вона має бути змінена, наголошують автори законопроекту.

Читайте також: В’ятрович каже, що в Україні декомунізація фактично завершена

Як повідомлялося, 19 травня 2016 року Верховна Рада 247 голосами прийняла постанову про перейменування м. Дніпропетровська у Дніпро в рамках закону про декомунізацію. При цьому Дніпропетровська область зберегла свою назву.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>