МЗС: Росія - єдина в ОБСЄ проти контролю за всім кордоном на Донбасі

МЗС: Росія - єдина в ОБСЄ проти контролю за всім кордоном на Донбасі

Укрінформ
Росія є єдиною державою ОБСЄ, яка перешкоджає розширенню мандату Спостережної місії ОБСЄ на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово не підконтрольної Україні території Донбасу.

Про це йдеться в коментарі МЗС України у зв'язку з рішенням Постійної Ради ОБСЄ щодо продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк».

"Постійна Рада ОБСЄ на 1141-му засіданні схвалила рішення щодо продовження до 31 липня 2017 року мандату Місії спостерігачів на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк». У зв’язку з прийняттям цього рішення делегація України в ОБСЄ виголосила інтерпретуючу заяву, в якій відзначила, що Росія є єдиною державою в ОБСЄ, яка перешкоджає розширенню мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово не контрольованої урядом України території окремих районів Донецької і Луганської областей", - йдеться у документі.

У МЗС зауважили, що такі дії Російської Федерації свідчать про свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання і боєприпасів, регулярних військ, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України.

"Делегація України закликала Російську Федерацію до неухильного виконання взятих зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, насамперед положення п.4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону зі створенням зони безпеки уздовж кордону з боку України та Росії, прогрес у виконанні якого є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі", - повідомили у МЗС. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-