Чернігівські депутати - проти силових сценаріїв заборони торгівлі з ОРДЛО

Чернігівські депутати - проти силових сценаріїв заборони торгівлі з ОРДЛО

Укрінформ
На позачерговій сесії Чернігівська міська рада ухвалила звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, в якому виступила проти силових сценаріїв заборони торгівлі з тимчасово окупованими територіями Сходу і закликала сторони до політичного діалогу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вважаємо, що застосування силових сценаріїв з обох боків є недопустимим і може призвести до непрогнозованих наслідків, якими скористаються внутрішні й зовнішні вороги України. З метою прийняття виважених та мудрих рішень, задля об'єднання України закликаємо провести відкритий публічний політичний діалог», - йдеться у зверненні.

Коментуючи рішення журналістам, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що питання блокади є надзвичайно чутливим і тому депутатам важливо проявити виваженість і прийняти рішення, яке б не розколювало суспільство.

Атрошенко вважає, що владі треба проаналізувати економічний бік питання торгівлі з ОРДЛО, зважити всі «за» і «проти» і тоді приймати мудре виважене державницьке рішення.

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Як повідомив секретар РНБО Олександр Турчинова за результатами засідання, до 13.00 середи мають перекрити всі автомобільні та залізничні шляхи, які ведуть до лінії зіткнення.Президент України Петро Порошенко заявив, що винятком мають бути лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста.Уряд має невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни від тимчасового припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення та вжити заходів щодо його мінімізації.Нагадаємо, від січня активісти, серед яких депутати Верховної Ради та люди, що називають себе ветеранами АТО, блокують деякі ділянки залізниці з вимогою припинити торгівлю з окупованими районами Донбасу.13 березня співробітники Служби безпеки України в зоні проведення АТО під час контрдиверсійні заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали 43 особи зі зброєю. У поліції Донецької області заявляли, що всіх затриманих "блокувальників" відпустили, жоден з них не мав тілесних ушкоджень.У низці регіонів України відбулися акції протесту на підтримку "торгової блокади".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-