Брифінг Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України щодо його ліквідації

Брифінг Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України щодо його ліквідації

Укрінформ
21 квітня, 11:00 - онлайн-брифінг Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України щодо його ліквідації

Учасники: Олеся Фаворська - керівник Проєктного офісу реформ; Артур Переверзєв - керівник проєктів; Марія Балабина - координатор проєктів.

Коротко. Команда Офісу прозвітує про результати роботи за 2015-2020 роки, розповість про поточні проєкти, які потребуватимуть подальшого громадського контролю. 

Онлайн-брифінг транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTVТакож на Facebook-сторінці Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України: https://m.facebook.com/reformsmod.UA/

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

 Підсумкові матеріали:

Ліквідований Проєктний офіс реформ Міноборони прозвітував про роботу за п’ять років

За час роботи Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України зпроваджено реформу оборонних закупівель, реформу харчування в ЗСУ, реформу військової освіти, закладено основи логістичного забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО тощо.

Про це на брифінгу в Укрінформі розповіла керівник Проєктного офісу реформ Олеся Фаворська, звітуючи про п’ять років роботи.

«Хочу підтвердити, що проектний офіс реформ Міністерства оборони справді закінчив свою роботу, його було ліквідовано наказом Міністерства оборони України № 120 від 10.04.2020… Проектний офіс був консультативно-дорадчим органом Міноброни, а не є його структурним підрозділом, тому всі результати досягалися у тісній взаємодії з відповідними підрозділами міністерства і Збройних сил… В деяких проектах ми справді були і розробниками і реалізаторами більшості діяльності. Це, наприклад, проєкт приєднання до Агенції НАТО з підтримки та постачання, яким було розпочато процес інтеграції з системою закупівель НАТО для можливості закупівель в системі НАТО за умови відсутності необхідного товару на національному ринку або у разі високої неринкової вартості. Інші напрямки ми ініціювали і починали розробляти саме в Проектному офісі, а подальший розвиток забезпечувався створенням відповідних підрозділів в Міноборони, коли ці підрозділи набували спроможності», - повідомила Фаворська, додавши, що за результатами роботи проектної команди, яка працювала над реформуванням матеріального забезпечення пізніше було створено Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, який згодом став головним управлінням.

Фаворська нагадала, що з 2015 року почалося впровадження системи ProZorro для державних закупівель ЗСУ. «Міністерство оборони стало першим центральним органом виконавчої влади спочатку тестування, а потім впровадження. За результатами командою проекту було підготовлено законопроект "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", який було ухвалено 12 травня 2016 року. Його основна мета – спрощення процедури закупівель для сил оборони і безпеки в особливий період із використанням "Прозорро". Більше ніж за 4 роки дії Закону було укладено 6670 договорів на суму 56,7 млрд грн різними замовниками», - повідомила колишня керівниця Проєктного офісу.

Крім того, паралельно проектний офіс спільно з Ernst&Young почав реформування Департаменту державних закупівель. А також приєднання до Агенції НАТО з підтримки та постачання для можливості закупівель в системі НАТО.

У 2015 році Проєктний офіс реформ МОУ також координував процес написання основних положень логістичного забезпечення ЗСУ. Документ заклав основні принипи і логіку трансформації логістики до «натівського формату». У 2016 році ці положення ввійшли у відповідний розділ матриці Стратегічного оборонного бюлетеня, повідомила Фаворська.

Окремо вона зупинилась на реформі харчування, участі офісу в створенні Cтратегічного оборонного бюлетеня та реформі військової медицини.

Перехід решти військових частин ЗСУ на нову систему харчування у 2020 році не запланований – Фаворська

Завдяки реформі харчування в ЗСУ понад 100 військових частин перейшли на нову систему харчування. Водночас у 2020 році перехід решти військових частин на нову систему харчування не заплановано Генштабом та Міноборони у 2020 році.

Про це під час брифінгу в Укрінформі розповіла екс-керівниця нещодавно ліквідованого Проєктного офісу реформ Міноборони, Олеся Фаворська.

«Спочатку командою проекту під керівництвом Діани Петрені було проведено експеримент з у двох військових частинах, який відразу дав позитивні результати: задоволеність військовослужбовців якістю харчування сягнула понад 90 %. В результаті було розроблено і затверджено Концепцію реформи системи продовольчого забезпечення Збройних Сил України та Каталог продуктів харчування з 355 найменувань на заміну застарілих норм харчування, визначених з часів Радянського Союзу», - розповіла Фаворська.

За її словами, було принципово змінено підхід до закупівлі продуктів харчування, підвищено якість харчових продуктів та готових страв, автоматизовано процес обліку, переміщення і контролю продуктів, впроваджено та забезпечено підтримку програмного забезпечення “Електрона система управління процесами продовольчої служби”. Крім того, було проведено набір та навчання персоналу, оновлено матеріальну базу в їдальнях, які перейшли на нову систему харчування, зокрема, їдальні були забезпечені новим обладнанням для приготування та видачі їжі.

«В результаті більше 100 військових частин перейшли на нову систему харчування. Наразі проєкт зупинено, оскільки перехід решти військових частин на нову систему харчування не заплановано ГШ і Міноборони у 2020 році», - повідомила Фаворська.

Як повідомляв Укрінформ, проектний офіс реформ Міністерства оборони України був ліквідований наказом Міністерства оборони України № 120 від 10.04.2020. Наразі в структурі Міноборони створено Директорат політики у сфері оборони.

11 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд розблокував чинність наказу Міноборони про переведення військових частин на нову систему харчування. Ця система запроваджує широкий асортимент продуктів, гнучкий механізм їх замовлення, урізноманітнює та значно покращує якість їжі.

Станом на кінець грудня 2019 р. на нову систему харчування переведено 73 військові частини ЗСУ. Більшість (а саме 285 частин) мали перейти на цю систему на підставі наказу, чинність якого до 11 грудня було зупинено.

З 1 березня 2020 року усі бойові частини Збройних Сил України перейшли на нову систему харчування за каталогом.

Реформа військової медицини була одним з напрямків роботи Проєктного офісу реформ Міноборони - Фаворська

Проєктний офіс реформ Міноборони (ПОР) брав активну участь в розробці Стратегічного оборонного бюлетеня та сприяв реалізації системних змін в сфері військової медицини.

Про це під час брифінгу в Укрінформі розповіла екс-керівниця ліквідованого Проєктного офісу реформ Міноборони Олеся Фаворська.

«Ідея системної реформи була покладена в основу створення Стратегічного оборонного бюлетеня, який був розроблений за активної участі Офісу реформ. Це, зокрема, бачення реформи закупівлі, логістики та медицини і С4ISR - системи, які включають різні підсистеми, необхідні для технічного забезпечення процесу бойового управління збройними силами», - розповіла Фаворська.

Вона додала, що дним із таких проектів була реформа військової медицини. «Командою проекту було створено 205 Навчальний центр тактичної медицини, здійснено випуски бойових медиків за новими стандартами, включаючи нові курси тактичної евакуації, злагодження особового складу медичного пункту батальйону та медичної роти бригади відповідно до стандартів НАТО», - розповіла Фаворська.

Як наголошувалось під час брифінгу, вперше було запроваджено військово-облікові спеціальності «Бойовий медик взводу», «Старший бойовий медик роти, батареї та їм рівних»; підвищено штатно-посадові категорії медсестри, фельдшера, начальника медичного пункту; знято заборону військовослужбовцям-жінкам обіймати посади «Інструктор», «Старший інструктор», «Сержант-інструктор» у навчальних центрах. Також було розроблено Тимчасову настанову з медичного забезпечення військових частин на особливий період, що базується на доктрині з медичного забезпечення НАТО, Принципи і політику медичного забезпечення Сил оборони також відповідно до стандартів НАТО. За словами екс-керівниці офісу, також було опрацьовано та передано в роботу медичних сил Евакуаційну доктрину та Клінічні принципи операцій.

«Проект було завершено після створення єдиного органу управління медичним забезпеченням на стратегічному рівні з урахуванням принципів медичного забезпечення НАТО – Головного військово-медичного управління, куди було передано його результати в операційну діяльність. Наразі його трансформовано в командування Медичних сил ЗСУ, згідно з реформою трансформації системи об’єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних Силах України», - повідомила Фаворська.

Як повідомляв Укрінформ, Проектний офіс реформ Міністерства оборони України був ліквідований наказом Міністерства оборони України № 120 від 10.04.2020. Наразі в структурі Міноборони створено Директорат політики у сфері оборони.

Реформа сержантського корпусу відбувалась за участю експертів Проєктного офісу реформ Міноборони

Проєктний офіс реформ Міноборони (ПОР), який брав активну участь в розробці Стратегічного оборонного бюлетеня, сприяв реформі сержантського корпусу та запровадженню нового переліку військових звань, еквівалентних званням в арміях країн-членів НАТО.

Про це під час брифінгу в Укрінформі, присвяченому звіту за 5 років роботи розповіла екс-керівниця ліквідованого Проєктного офісу реформ Міноборони Олеся Фаворська.

«Ще однім проектом, який впроваджувався в рамках виконання СОБ, є реформа сержантського корпусу. Це комплексна реформа, яка реалізувалася з багатьма підрозділами Управління по роботі з сержантським складом Генерального штабу ЗСУ. Команда проектного офісу зосередила свою роботу на 3 аспектах підвищення соціальних стандартів проходження військової служби на посадах сержантського складу – вдосконалення системи грошового забезпечення та підвищення його рівня у відповідності до вертикалі посад, вирішення питання забезпеченості житлом, а також вдосконалення структури сержантського складу», - повідомила Фаворська.

Зокрема, за її словами, за підтримки команди ПОР було запроваджено єдині підходи з встановлення рівня грошового забезпечення у різних військових формуваннях України, що дозволило виключити випадки диспропорції у рівнях грошового забезпечення між військовослужбовцями сержантського і старшинського складу ЗСУ та інших військових формувань. Фаворська нагадала, про Постанову Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Крім того, було врегульовано можливість військовослужбовцям - рядовому, сержантському та старшинському складу - компенсувати піднайом житла за місцем проходження служби, де вони можуть проживати разом зі своєю родиною і бути мобільними при переведені в інше місце служби. Також завдяки внесенню змін до Постанови КМУ від 26.06.2013 №450 було ліквідував соціальну дискримінацію між офіцерським та рядовим і сержантським складом.

Екс-керівниця офісу також нагадала, що було запроваджено новий перелік військових звань, еквівалентних званням армій країн-членів НАТО, (STANAG 2116) та розподілено обов’язки між офіцерами і сержантами. У жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби)". «Цей Закон дає підґрунтя для удосконалення системи кар’єрного зростання по вертикалі, що має стати одним з мотиваційних чинників для подальшого проходження служби», - наголосила Фаворська.

Як повідомляв Укрінформ, Проектний офіс реформ Міністерства оборони України був ліквідований згідно з наказом Міністра оборони України № 120 від 10.04.2020. Наразі в структурі Міноборони створено Директорат політики у сфері оборони.

Реформа сержантского корпуса проходила с участием экспертов Проектного офиса реформ Минобороны

Проектный офис реформ Минобороны (ПОР), который принимал активное участие в разработке Стратегического оборонного бюллетеня, способствовал реформе сержантского корпуса и внедрению нового перечня воинских званий, эквивалентных званиям в армиях стран-членов НАТО.

Об этом во время брифинга в Укринформе, посвященном отчету за 5 лет работы рассказала экс-руководитель ликвидированного Проектного офиса реформ Минобороны Олеся Фаворская.

«Еще одним проектом, который внедрялся в рамках выполнения СОБ, является реформа сержантского корпуса. Это комплексная реформа, которая реализовалась со многими подразделениями Управления по работе с сержантами Генерального штаба ВСУ. Команда Поектного офиса сосредоточила свою работу на 3 аспектах повышения социальных стандартов прохождения военной службы на должностях сержантского состава - совершенствование системы денежного обеспечения и повышения его уровня в соответствии с вертикалью должностей, решение вопроса обеспеченности жильем, а также совершенствование структуры сержантского состава», - сообщила Фаворская.

В частности, по ее словам, при поддержке команды ПОР были введены единые подходы по установлению уровня денежного обеспечения в разных военных формированиях Украины, что позволило исключить случаи диспропорции в уровнях денежного обеспечения между военнослужащими сержантского и старшинского состава ВСУ и других военных формирований. Фаворская напомнила о Постановлении Кабинета Министров Украины от 30 августа 2017года № 704 «О денежном довольствии военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава и некоторых других лиц».

Кроме того, была урегулирована возможность военнослужащим - рядового, сержантского и старшинского состава - компенсировать поднаем жилья по месту прохождения службы, где они могут проживать вместе со своей семьей и быть мобильными при переведении в другое место службы. Также благодаря внесению изменений в Постановление КМУ от 26.06.2013 №450 была ликвидирована социальная дискриминация между офицерским и рядовым и сержантским составом.

Экс-руководитель офиса также напомнила, что был введен новый перечень воинских званий, эквивалентных званиям армий стран-членов НАТО, (STANAG 2116) и распределены обязанности между офицерами и сержантами. В октябре 2019 года Верховная Рада приняла закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно выполнения воинского долга и прохождения военной службы)". «Этот закон дает основание для совершенствования системы карьерного роста по вертикали, который должен стать одним из мотивационных факторов для дальнейшего прохождения службы», - отметила Фаворская.

Как сообщал Укринформ, Проектный офис реформ Министерства обороны Украины был ликвидирован согласно приказу Министра обороны Украины № 120 от 10.04.2020. На сегодняшний день в структуре Минобороны создан Директорат политики в сфере обороны.

 

Відео:

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-