«Червоний. Без лінії фронту». Презентація кінороману

«Червоний. Без лінії фронту». Презентація кінороману

Укрінформ
29 листопада о15:30 -   кінороман «Червоний. Без лінії фронту»

Організатор: Андрій Кокотюха.

Учасники: Юлія Федів - виконавчий директор Українського культурного фонду; Пилип Іллєнко - голова Державного агентства України з питань кіно; Андрій Кокотюха - автор ідеї та проекту, сценарист, письменник, журналіст; Володимир Філіппов - генеральний продюсер «ІнсайтМедіа» продюсерський центр; Заза Буадзе - режисер; Макс Панченко -  актор, виконавець ролі Дороша; Орест Пастух -  актор, виконавець ролі Зенона.

Коротко. Під час презентації будуть показані бук-трейлер кінороману «Червоний. Без лінії фронту» і тизер, створений на основі робочого матеріалу однойменного фільму, зйомки якого на шляху до завершення.

Довідково. Це – 70-та книга найтиражнішого автора України Андрія Кокотюхи. Таким чином команда, яка працює над зйомками однойменного фільму, починає промоцію майбутньої стрічки. Вперше в Україні кінороман, створений на основі готового сценарію, виходить друком раніше за однойменний фільм, який став переможцем Десятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно.

Проект кінороману «Червоний. Без лінії фронту» виграв грант Українського культурного фонду, набравши досить високу кількість балів у експертної комісії. Підтримка Українського культурного фонду дала змогу авторові за короткий час залучити велику групу фахових істориків та краєзнавців у якості консультантів.

Кінороман «Червоний. Без лінії фронту» є своєрідним продовженням роману Андрія Кокотюхи «Червоний», який побачив світ 2012 року і на цей час витримав три перевидання. Загальний тираж «Червоного» складає майже 50 тисяч копій.

2017 року за третьою частиною роману компанія «Інсайтмедіа» продюсерський центр та Одеська кіностудія за підтримки Держкіно створили фільм «Червоний» (режисер Заза Буадзе).

Підсумкові матеріали:

Кокотюха презентував читачам новий роман про Червоного

Відомий український автор Андрій Кокотюха представив читачам кінороман “Червоний. Без лінії фронту” - своєрідне продовження роману “Червоний”, який побачив світ 2012 року, та  фільму "Червоний" грузинського кінорежисера Зази Буадзе , що вийшов на кіноекрани у 2017-му.

Презентація кінороману відбулася в Укрінформі.

“Червоний. Без лінії фронту” - це приквел. Ми переносимо події на 10 років від того часу, який показаний у фільмі “Червоний”, і показуємо міжвоєнний період, останні умовно мирні 38-39 роки, коли, як говорили, був подих великої війни. Книга все одно оповідає більше, виводить за рамки цієї історії і дає заділ на перспективу, на можливе створення наступного фільму. Книга покаже те, про що немає ані у попередньому фільмі “Червоний”, ані у попередньому романі ”Червоний”. В останньому розділі книги - про те, як мій герой Данило Червоний втік з концтабору. Події відбуваються на наступний день після цього”, - сказав письменник.

Нині в Україні відбуваються зйомки фільму “Червоний. Без лінії фронту”. Вперше, підкреслив Кокотюха, кінороман, створений на основі готового сценарію, виходить друком раніше за однойменний фільм, який став переможцем Десятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно.  

Проект кінороману «Червоний. Без лінії фронту» виграв грант Українського культурного фонду, набравши досить високу кількість балів у експертної комісії. Підтримка Українського культурного фонду дала змогу авторові за короткий час залучити велику групу фахових істориків та краєзнавців як консультантів.

“Звичайно, будь-який художній твір буде відрізнятися від екранізації. Будь-яке художнє кіно живе за своїми законами, а книга живе за своїми. Навіть при тому, що книга створена на основі сценарію, все одно зйомки відбуваються не так, як написав автор у художньому творі”, - підкреслив письменник.

Команда, яка працює над зніманням однойменного фільму, починає промоцію майбутньої стрічки. “Але не сприймайте цей фільм як серіал. Це зовсім інша історія. І якщо в першому фільмі Червоний багато мовчав, він приходив та йшов як герой, але змінював навколо себе усе, наче стихія, то тут усе інакше. В цій історії є місце всьому: дружбі, любові, слабкостям, сильним якостям“, - запевнив  режисер Заза Буадзе.

Під час презентації журналістам показали бук-трейлер кінороману «Червоний. Без лінії фронту» і тизер, створений на основі робочого матеріалу однойменного фільму, зйомки якого на шляху до завершення. 

“Це вже не просто книга, це вже великий кінопроект”, - наголосив генеральний продюсер продюсерського центру «ІнсайтМедіа» Володимир Філіппов.

Він повідомив, що цю книгу вже можна придбати у книгарнях. 

“Декілька сотень примірників  уже передано в благодійні фонди для розповсюдження у бібліотеках майже на фронті, декілька — це ще для якихось організацій, які зараз не можуть придбати книги. Стосовно фільму, зараз ми знімаємо останню сесію, але фільм потребує дознімання навесні, тому що там сезонність трохи змінюється. Ми розуміємо, що завершення в ідеалі — це День незалежності, або ж восени ми точно вийдемо на великі екрани. А потім крок за кроком підемо на телебачення, в інтернет-мережу і так далі”, - сказав Філіппов.

Як зазначив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, це перший досвід, коли агентство фінансує продовження фільму, який раніше профінансували. "Подивимося, чи стане Данило Червоний такий українським героєм, Джеймсом Бондом, персонажем, який буде переходити з фільму у фільм. Бо він вже  переходить з книжки до книжки”, - сказав він.

За словами Іллєнка, бюджет “Червоний. Без лінії фронту” становить 40 млн грн, з яких 21 млрн грн — підтримка Держкіно. Бюджет першого фільму становив 22 млн грн, з яких 10 млн грн виділило агентство.

Як повідомлялося, фільм "Червоний" грузинського кінорежисера Зази Буадзе вийшов на кіноекрани 24 серпня. Стрічка розповідає про воїна УПА Данила Червоного, який потрапляє у страшну "м’ясорубку" сталінських таборів.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-