Важкі

Важкі "баси" у Музакадемії

Укрінформ
2 березня о 13.00 відбулася прес-конференція на тему: "Відстоювання репутації, честі, гідності колективу та керівництва Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського". (Зала 1)

Організатор: Національна музична академія України імені П.І.Чайковського

Учасники: Володимир Рожок - ректор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського; Анатолій Бровій - проректор з адміністративно-правової та виховної роботи НМАУ ім. П.І.Чайковського; Леся Олійник - проректор з наукової, творчої роботи та міжнародних зв'язків; Євген Станкович - завідувач кафедри композиції, інструментовки та музично-інформаційних технологій, професор; Мирослав Скорик - завідувач кафедри історії української мови, професор; Ігор Щербаков - професор кафедри композиції, інструментовки та музично-інформаційних технологій; Володимир Гришко - доцент кафедри сольного співу  НМАУ ім. П.І.Чайковського; Дмитро Радик - голова профкому, професор; Надія Яковчук - старший викладач кафедри камерного ансамблю; Тетяна Арсенічева - професор кафедри камерного ансамблю.

Довідково.  17 лютого 2016 р. у Верховній Раді України відбувся брифінг народного депутата Ірини Суслової за участю колишнього працівника Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Євгенії Басалаєвої, на якому було висунуто ряд безпідставних і бездоказових звинувачень на адресу колективу Академії та його керівництва.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Підсумкові матеріали:

Відомі митці вимагають покласти край тяжбі проти Національної музичної академії

Близько трьох років триває судовий марафон проти Національної музичної академії, спричинений  колишньою завкафедрою, що працювала за сумісництвом, Євгенією Басалаєвою. Відколи у грудні 2013-го її переобрали, вона безпідставно прагне поновитися на посаді. А 17 лютого ц.р. на телеканалі "Рада"  бездоказові звинувачення прозвучали не тільки від неї, а й від нардепа Ірини Суслової. Відомі українські митці вимагають нарешті покласти цьому край.

На цьому наголосив композитор Євген Станкович під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Відстоювання репутації, честі, гідності колективу та керівництва Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського".

 "Одна людина тероризує академію, причому речами, які жодного відношення не мають до діяльності колективу і ректора. Цю ситуацію треба терміново кінчати, тому що ця отрута потихеньку починає розливатися, коли знаходяться такі невігласи-народні депутати. Зараз уже можна зрозуміти, чому у нас такий правовий нігілізм у всіх ділянках, коли говорять все, що завгодно, без усякого контролю",  - підкреслив Станкович.

Його підтримали композитори Мирослав Скорик, Ігор Щербаков, відомий співак Володимир Гришко.

"Жодної мистецької еліти, як твердить Басалаєва, не звільняли з академії в останні роки. Це просто наклеп. Ці люди брешуть - і одна, і друга. Ця жахлива інсинуація повинна дістати рішучу відповідь", - не витримав зазвичай спокійний і поважний Скорик після перегляду брифінгу Суслової та Басалаєвої.

Гришко сказав, що дивується Басалаєвій: "Як можна було назвати 100-річчя нашої академії ганебною датою? Як можна використовувати високу трибуну і робити такі фейкові заяви? Я дивуюсь, як людина, що здобула звання заслуженої артистки, народної артистки України, порушує такі питання".

"Ми захистимо честь і гідність нашого ректора і нашої альма-матер", - запевнив він.

А Щербаков поінформував, що Національна спілка композиторів звернулася з листом до голови Комітету з питань культури і духовності з питанням, чому трибуну Верховної Ради надали людям для  непрофесійних і необгрунтованих виступів.

"То є спеціальне нищення культури. Це удар по Національній музичній академії. Хтось скористався амбіціями Євгенії Басалаєвої. В листі ми сказали, що це наклепи, багато брехливих і неперевірених фактів... Євгенію Басалаєву не вибрали завкафедри - і чомусь усю Національну музичну академію трусить уже третій рік", - обурився Щербаков.

Голова профкому академії, професор Дмитро Радик сказав, що тяжба, яка триває, - це певна спрямована акція проти ректора і проти колективу, яку одноголосно засудили на засіданні великої Вченої ради академії 18 лютого, а також на загальних зборах трудового колективу 22 лютого.

Ректор академії Володимир Рожок закликав суди приймати правильні рішення. Він нагадав, що основним місцем роботи Басалаєвої був і залишається ансамбль "Київські солісти"; що людину, яка працює за сумісництвом, не можна поновлювати на посаді. "Це нонсенс, це свавілля суддів. Як можна сумісника поновити на посаді, якщо вона не пройшла Вчену раду. Не можна трактувати закони так, як цього хоче апелянтка Басалаєва, щоб за  будь-яку ціну повернутися на посаду", - зазначив він.  

Рожок сказав також, що Вищий спеціалізований суд прийняв їхню справу до розгляду, і якщо не буде прийнято правильного рішення, колектив академії апелюватиме до судів міжнародних.

А проректор НМАУ Анатолій Бровій додав, що академія підготувала позов щодо наклепницьких звинувачень. "Позов подамо до Оболонського районного суду Києва з вимогою  публічно вибачитись за безпідставні звинувачення, спростувати інформацію, яка була озвучена на телеканалі "Рада" або в друкованих ЗМІ, стягнути моральну шкоду за моральні страждання колективу і ректора академії", - сказав проректор.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-