Антиукраїнські заяви Окамури: МЗС запросило чеського дипломата у відповідь на виклик посла Зварича
Про це повідомив журналістам речник МЗС України Георгій Тихий, передає кореспондент Укрінформу.
"Цей крок є дзеркальним по відношенню до виклику українського посла у Празі", – зазначив речник.
Він підкреслив, що Україна цінує стратегічне партнерство з Чехією та вдячна чеському народу за непохитну солідарність з перших днів повномасштабного вторгнення Росії.
"Переконані, що ганебні заяви окремих політиків не мають завдавати шкоди нашій плідній двосторонній співпраці, яка посилює обидві країни, на тлі надзвичайних викликів для безпеки як України, так і Чехії та решти Європи", – наголосив Тихий.
Як повідомлялося, у новорічній промові Окамура різко розкритикував Україну та Президента Володимира Зеленського, а також висловив побажання, щоби Україна ніколи не стала членом ЄС. На це відреагували Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, посол України в ЧР Василь Зварич, міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Зокрема, український посол заявив, що «образливі та сповнені ненависті заяви Томіо Окамури на адресу України та українців... ми розцінюємо як його особисту позицію, сформовану, очевидно, під впливом російської пропаганди».
Міністр закордонних справ Чехії Петр Мацінка 4 січня вирішив запросити посла України Василя Зварича, щоб той пояснив свою реакцію на новорічну промову голови Палати депутатів Томіо Окамури.
У Чехії опозиційні фракції в палаті депутатів розпочали збір підписів за відсторонення Окамури, який є головою націоналістичної партії «Свобода та пряма демократія».