Для проведення виборів або референдуму партнери мають гарантувати безпеку - Президент
Про це заявив Президент Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів, передає кореспондент Укрінформу.
"Активізація питання виборів йшла від американської сторони. Для цього потрібні законодавчі можливості їх проведення і найголовніше - безпека проведення виборів. Якщо ми говоримо про референдум, те саме - потрібна безпека. Законодавчі ініціативи є, їх можна змінювати - щодо війни, щодо термінів тощо. Це друге питання, хоча воно важливе. Але перше - безпека. У партнерів є достатньо сили, щоби змусити Росію або щоб домовитись з "рускіми", надати належну безпеку, безпечну інфраструктуру для проведення виборів Президента України або проведення референдуму", - сказав Зеленський.
Він зазначив, що в мирному плані з 20 пунктів розглядається можливість проведення референдуму у разі виникнення чутливих питань, на які не може одноосібно дати відповідь та чи інша посадова особа.
За словами глави держави, є питання, відповідь на які може дати лише народ України, хоча відповідні інструменти має і парламент.
"На мій погляд, справедливо, що долю України вирішує народ України. І це правильно", - підкреслив Президент.
Як повідомляв Укрінформ, під час спілкування із журналістами Зеленський зазначив, що, якщо ратифікація мирної угоди між Україною, США, Росією та Європою, вимагатиме проведення загальнонаціонального референдуму, разом із ним можуть відбутися й вибори Президента України.