Місія України при НАТО закликає до сильної спільної реакції на ескалацію з боку РФ

Місія України при НАТО закликає до сильної спільної реакції на ескалацію з боку РФ

Укрінформ
Остання ескалація війни з боку Росії, зокрема порушення польського повітряного простору російськими безпілотниками, вимагає сильної спільної реакції з боку Польщі, інших країн Європи, США та інших держав.

Про це заявила місія України при НАТО в соціальній мережі Х, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні відбулася чергова ескалація: щонайменше 8 безпілотників Shahed іранського виробництва перетнули повітряний простір Польщі – НАТО. Це був не один безпілотник, який можна було б списати на випадковість, а щонайменше 8 ударних дронів, спрямованих на Польщу», - підкреслили в місії.

Нагадується, що близько 415 безпілотників та понад 40 ракет Росія спрямувала на 15 областей України. На Хмельниччині ракета влучила в швецьку майстерню, поранивши мирних жителів, на Житомирщині одна людина загинула.

На думку дипломатів, затримки із санкціями проти РФ «тривали надто довго».

«Лише сильна спільна відповідь Польщі, всіх наших партнерів у Європі, США та за їхніми межами може змусити Росію зупинитися. Росія повинна відчути, що її війну не можна розширювати, а потрібно припинити», - підкреслили в місії.

Як повідомляв Укрінформ, збройні сили Польщі заявили про акт агресії внаслідок атаки Росії по Україні, який становить реальну загрозу безпеці, а також повідомили про збиття кількох безпілотників, які порушили повітряний простір країни.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що польські військові зафіксували 19 дронів - порушників повітряного простору, збито близько 4 безпілотників.

Читайте також: Україна вночі повідомляла Польщі про рух російських дронів у її напрямку - Зеленський

Президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що на екстреному засіданні Бюро національної безпеки у зв'язку з порушенням російськими дронами авіапростору РП обговорили можливість застосування статті 4 НАТО, яка передбачає організацію термінових консультацій з союзниками.

Північноатлантична рада у середу, 10 вересня, обговорюватиме реакцію НАТО на порушення повітряного простору Польщі російськими дронами.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-