
Мир для України не може бути продиктованим - уряд ФРН
Про це заявила заступниця речника німецького уряду Крістіне Гоффманн на брифінгу 25 квітня, передає кореспондент Укрінформу.
«Нам зрозуміло, що це не може бути продиктований мир за рахунок України і що суверенітет України має бути збережений - це найважливіше. Важливо також, що Україні в майбутньому знадобляться сильні збройні сили, це найважливіша гарантія безпеки, яку може мати Україна. І це буде вирішальним навіть після укладання мирної угоди», - сказала Гоффманн.
Вона також наголосила, що шлях до Європейського Союзу залишатиметься відкритим для України. Берлін підтримуватиме мир, який буде справедливим, а не продиктованим.
Заступниця урядового речника додала, що тепер черга російської влади та її лідера взяти на себе ініціативу.
«Мирні зусилля були б надійними, якби він (Путін) спочатку погодився на безумовне припинення вогню. Це перше, що має статися зараз: зброя має замовкнути. А це означає передусім, що Росія мусить припинити свою агресію проти України. Зараз ми ведемо переговори про те, як знайти рішення. І, звичайно, в наших інтересах, щоб зброя замовкла і щоб можна було досягти довгострокової мирної угоди», - сказала Гоффманн.
Водночас вона підкреслила неприпустимість уникнення Путіним і Росією покарання за агресію проти України.
«Йому не можна дозволити уникнути покарання за його агресивні плани. Це наша позиція», - заявила Гоффманн.
За її словами, з цих позицій ведуться переговори, під час яких Німеччина дуже тісно співпрацює в межах формату Є3 (ФРН, Франція та Велика Британія), зі США та з Україною для вироблення спільних позицій.
За словами речника МЗС ФРН Себастьяна Фішера, добре, що американська сторона бере участь у переговорах.
«Ми були в Парижі минулого тижня і в Лондоні цього тижня, де три європейські країни провели дуже тісні переговори з Україною та США, щоб знайти спільну мову та досягти прогресу на шляху до мирного врегулювання», - сказав Фішер.
Дипломат наголосив, що Україна, як чітко заявив її Президент, готова до негайного припинення вогню без попередніх умов і сигналізувала про готовність до переговорів. Москва ж натомість «наполягає на максимальних вимогах, пропонує виправдання, тягне час і неодноразово та жорстоко атакує Україну», сказав Фішер, згадавши про масовану повітряну атаку на Київ.
«І цьому немає передбачуваного кінця. Водночас … пан Лавров (міністр закордонних справ РФ - ред.) висловив готовність до співпраці, але при цьому говорив про дрібніші деталі, які ще потребують уточнення. І це ми постійно чуємо від Росії: в принципі, ми готові, але багато речей ще потрібно уточнити й ми не відступаємо від наших максимальних вимог», - зауважив речник МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, 23 квітня у Лондоні відбулися переговори представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.
Державний секретар США Марко Рубіо не брав участі у цій зустрічі.
Видання The Wall Street Journal писало, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва, зокрема щодо визнання Криму російським і відмови України від вступу в НАТО. Крім того, США розглядають ідею нейтральної території навколо ЗАЕС.
Водночас Президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу, що опубліковані в іноземних ЗМІ «пропозиції» США щодо врегулювання війни, зокрема, визнання Криму російським, відмова України від вступу в НАТО, виокремлення нейтральної території навколо ЗАЕС тощо, не є офіційною позицією.