У Міноборони Німеччини назвали умови для направлення своїх миротворців в Україну

У Міноборони Німеччини назвали умови для направлення своїх миротворців в Україну

Укрінформ
Німеччина готова зробити свій внесок у забезпечення миру в Україні, коли для цього настане час, в координації з іншими партнерами.

Про це на брифінгу заявив речник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Німеччина не ухилятиметься від своїх обов’язків. Як найбільший постачальник допомоги України після США на цей момент і найбільший у Європі ми, безумовно, муситимемо зробити свій внесок у підтримання миру, коли рамкові умови будуть створені», - сказав офіцер.

Водночас він назвав саму постановку питання про можливість відправлення військових до складу потенційної миротворчої місії «п’ятим і шостим кроками». Першочергово ж, за його словами, слід подумати про «кроки 1, 2 і 3», насамперед про досягнення режиму припинення вогню. Доки ці рамкові умови не будуть прояснені, в Берліні не готові обговорювати можливе направлення своїх солдатів. Якщо ж справа дійде до цього, всі кроки будуть координуватися у рамках НАТО чи якоїсь «партнерської переговорної структури», сказав Мюллер.

Читайте також: Німеччина переконана, що без Європи переговори про мир в Україні не мають сенсу

Представниця уряду Крістіне Гоффманн також назвала «передчасними» обговорення конкретних сценаріїв направлення миротворців в Україну. На запитання про можливу незгоду Росії, щоб європейці були частиною миротворчих сил, вона відповіла: «Для нас, європейців, у цьому питанні важливо не те, що хоче Росія, а те, чого хоче Україна, як вона все це уявляє - для нас це є дороговказом».

При цьому Гоффманн повторила, що «в жодному разі не йтиметься про те, щоб відправити Бундесвер в будь-яку зону, де ведуться бойові дії».

Речник МЗС Себастьян Фішер підкреслив, що мирне рішення має бути стійким і тривалим, а сильні безпекові гарантії покликані унеможливити повторення російської агресії.

Читайте також: ЄС має бути за столом переговорів щодо України, щоб визначити роль своїх миротворців - посол

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон сказав, що не виключає направлення військ в Україну в складі будь-якої післявоєнної миротворчої місії.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявляв, що Британія за потреби готова розмістити свої війська на території України як гарантії безпеки.

 Фото: spiegel.de

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-