У НАТО назвали незворотнім процесом приєднання України

У НАТО назвали незворотнім процесом приєднання України

Декларація
Укрінформ
Члени Північноатлантичного альянсу назвали незворотнім приєднання України до НАТО та запевнили в підтримці нашої країни на шляху євроатлантичної інтеграції.

Про це йдеться в декларації саміту НАТО у Вашингтоні, оприлюдненій у середу, передає Укрінформ.

«У той час як Україна продовжує життєво важливі зусилля, ми надалі підтримуватимемо її на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО»,- зазначається в документі.

При цьому вказується, що Україна має обирати сама, без зовнішнього втручання, як забезпечувати власну безпеку.

«Майбутнє України – в НАТО. Україна стає все більш сумісною та політично інтегрованою з Альянсом»,- акцентується в декларації.

Читайте також: Столтенберг: Підтримка України - не благодійність, це відповідає нашим безпековим інтересам

Країни НАТО вітають конкретний прогрес, якого наша Україна досягла після Вільнюського саміту у необхідних демократичних, економічних і безпекових реформах.

«Ми ще раз підтверджуємо, що зможемо надати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли країни-члени погодяться, а умови будуть виконані», - зазначається в документі.

Це рішення, а також засідання Ради Україна - НАТО, яке має відбутися в четвер, у поєднанні з поточними зусиллями членів Альянсу, «є мостом до членства України в НАТО». Як заявили члени Альянсу, вони продовжать підтримувати прогрес України в плані оперативної сумісності, а також у запровадженні реформ у сфері демократії та сектору безпеки.

Читайте також: Аслунд чекає від НАТО спільних оборонних планів з Україною для її інтеграції з Альянсом

У Декларації також зазначається про рішення заснувати місію НАТО з підтримки та допомоги Україні у сфері безпеки (NSATU) «для координації передачі військового обладнання в Україну та навчання членами Альянсу та партнерами». Крім того, висловлюється підтримка створенню Спільного центру аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC). У документі також вітається рішення генерального секретаря призначити високопоставленого представника НАТО в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що після завершення війни Україна має отримати достатні спроможності для стримування агресії з боку Росії, а також гарантії безпеки, кращою з яких є стаття 5 Вашингтонського договору. Тому кінцевою метою переговорів та дій у співробітництві з Україною є членство нашої держави в Альянсі, наголосив генсек НАТО.

Фото: Emerging Europe

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-