Тристороння група визначила зону для розмінування у західній частині Чорного моря - посол

Тристороння група визначила зону для розмінування у західній частині Чорного моря - посол

Укрінформ
Тристороння група з розмінування у складі Румунії, Болгарії та Туреччини вже визначила зону для проведення конкретних робіт у західній частині Чорного моря.

Про це посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив на брифінгу "Українсько-турецькі відносини: співпраця, допомога, поточні та подальші ініціативи", передає кореспондент Укрінформу.

“Зараз формуються плани з проведення конкретних розмінувальних робіт. Минулого тижня зі Стамбула вийшло п'ять кораблів, по одному кораблю з боку Болгарії і Румунії. Це якраз мінні тральщики і також три турецькі кораблі, які починають підготовку до проведення розмінування. Зона була чітко визначена на картах і стосується здебільшого міжнародних вод в західній частині Чорного моря”, - поінформував дипломат.

За його словами, питання про розширення зони та приєднання нових учасників також на порядку денному.

“Хочу нагадати, що Україна також свого часу звернулася з пропозицією про приєднання до цієї ініціативи. Наразі це перебуває на розгляді сторін. Знаю, що деякі країни НАТО також висловлювали зацікавленість у тому, щоби хоча б на рівні офіцерів зв'язку брати участь у цій ініціативі”, - додав Боднар.

Дипломат також висловив упевненість в тому, що рано чи пізно Україна теж приєднається до розмінування.

“Безперечно, прийде час і ми також цього приєднаємося, оскільки це в нашому інтересі, особливо проводити розмінування в територіальних водах України… Спочатку без участі кораблів, технічного складу, але, можливо, це будуть офіцери зв'язку чи через шляхи комунікацій з турецькою стороною. І в майбутньому, сподіваюся, у нас будуть спроможності, щоби брати участь як повноправний член, оскільки Україна є прибережною державою Чорноморського регіону та кандидатом на члени в НАТО”, - сказав Боднар.

Читайте також: Глава МЗС Японії анонсувала передачу Україні машини для гуманітарного розмінування

Посол України в Туреччині зауважив, що ця ініціатива реалізується під егідою НАТО як елемент регіональної відповідальності трьох країн-членів НАТО і концентрується саме на тому, щоби створити безпечніші умови функціонування коридору, яким користуються кораблі для вивезення українського збіжжя, а також щоб консолідувати міжнародні зусилля на розмінування Чорного моря.

Як повідомляв Укрінформ, на початку цього року три чорноморські країни НАТО: Румунія, Болгарія та Туреччина, підписали меморандум про створення та діяльність оперативної групи протимінних заходів у Чорному морі. Із 1 липня ці країни розпочали спільні протимінні дії у Чорному морі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-