Бербок: Підтримка України через Європейський фонд миру - найкращий захист для ЄС

Бербок: Підтримка України через Європейський фонд миру - найкращий захист для ЄС

Укрінформ
Європейський Союз, спрямовуючи гроші на підтримку України, дбає насамперед про захист власних безпекових інтересів.

Про це сказала міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок на полях зустрічі голів МЗС країн Євросоюзу у Люксембурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми перебуваємо у ситуації, коли більш ніж зрозумілим є те, що агресивна війна проти України, яка триває понад 2 роки, загрожує не лише Україні, але й європейському мирному порядку. Тому підтримка України саме через Європейський фонд миру (EPF) для нас самих є найкращим захистом, адже гроші, які ми вже виділили, захищають також і нас у ЄС», - підкреслила Бербок.

Вона зауважила, що наступний крок у цьому напрямку є «істотним», і додала, що Євросоюз довів за цей час, що може ухвалювати такі кроки, навіть коли виникають якісь перешкоди.

Глава МЗС Німеччини нагадала, що ЄС запустив процес із виділенням 50 млрд євро і спрямуванням відсотків з російських активів на допомогу Україні, а також допомоги в рамках EPF. Вона відзначила важливість поєднання всіх цих механізмів і закликала працювати більш наполегливо в рамках EPF.

Дипломатка зазначила, що після Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні, зустрічі голів країн G7 в Італії та Саміту миру в Швейцарії стало очевидно, що велика частина світу згуртовано стоїть на боці України, за свободу та безпеку, оскільки світ хоче миру, оскільки світ потребує миру. Натомість глава Кремля Володимир Путін щодня продовжує проти України, проти українців бомбовий і ракетний терор, сказала Бербок.

Читайте також: Європа змінила статус «спостерігача» на жертву російської агресії - МЗС Фінляндії

«Путін хотів зламати не лише Україну, але і європейський мирний порядок. Однак він досяг протилежного: Україна ближче до ЄС, ніж будь-коли. Важливо наразі розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою, адже ЄС і НАТО є для нас життєвою гарантією. І це стосується також і майбутнього України», - підкреслила міністерка.

Як повідомлялось, представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі у Люксембурзі 24 червня приймуть остаточне рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів для військової підтримки України.

За його словами, перший транш цих грошей у розмірі 2,5 млрд євро буде сплачений наступного тижня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-