Досягнення миру треба обговорювати також з Китаєм і Росією - президентка Словенії

Досягнення миру треба обговорювати також з Китаєм і Росією - президентка Словенії

Укрінформ
Словенія готова активно сприяти процесу, що приведе до миру, в якому Україна має право на власний вибір.

Про це заявила президент Словенії Наташа Пірц Мусар на Саміті миру у Швейцарії, передає кореспондент Укрінформу.

Пріц Мусар наголосила, що Росія у Радбезі ООН була серед країн, які висловлювали запевнення, що дбатимуть про мир і безпеку на планеті, але сьогодні РФ не дотримується своїх зобов’язань. Натомість Україна зараз "бореться за всю планету, за повагу до міжнародного права".

“Якщо Росія перестане воювати, то війна зупиниться, а якщо Україна перестане боротися, то настане кінець України. Але це також стане кінцем верховенства права”,- підкреслила президент Словенії.

Вона зауважила, що зараз у світі налічується 55 збройних конфліктів, і це найбільше від часу завершення Другої світової війни. На її думку, ті лідери, які сьогодні приїхали до Швейцарії, усвідомлюють свої зобов’язання перед світом і те, що на кону стоїть дотримання норм міжнародного права.

Водночас Пріц Мусар висловила переконання, що питання досягнення миру треба обговорювати й з іншими державами, зокрема з Китаєм і Росією.

Читайте також: Бачення «миру» Путіна суперечить статуту ООН і здоровому глузду - Салліван

“Ми всі повинні грати у команді людяності, і це те, що ми повинні зробити для прийдешніх поколінь”, - наголосила президент Словенії.

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. Учасники обговорюють ядерну і продовольчу безпеку, а також гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Фото: МЗС Швейцарії 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-