Науседа закликав учасників Саміту миру приєднатися до майбутнього спецтрибуналу проти Росії

Науседа закликав учасників Саміту миру приєднатися до майбутнього спецтрибуналу проти Росії

Укрінформ
Президент Литви Гітанас Науседа закликав учасників Саміту миру приєднуватися до майбутнього спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Про це він заявив на другому пленарному засіданні Глобального саміту миру в Швейцарії, передає кореспондент Укрінформу.

«Неможливо досягнути справедливого миру без притягнення агресора до відповідальності. Це потрібно зробити на основі статуту ООН і щоб здійснити це ми прагнемо створити спеціальний міжнародний трибунал. Я закликаю учасників саміту доєднатися до цього трибуналу», - сказав президент Литви.

Науседа переконаний, що заклики до України прийняти російські ультиматуми, здатися й піти на компроміс щодо свого суверенітету чи територіальної цілісності слугують лише «миру», який Росія отримає для продовження війни.

 «Ми тут, щоби підтримати Україну та план Президента Зеленського щодо миру, миру справедливого і сталого», - заявив Науседа.

Він нагадав, що російська агресія проти України почалась не в 2022-му році, а набагато раніше, в 2014-му, з незаконної анексії Криму та вторгнення російських військ у східні області України.

«Російська агресивна війна проти України порушує всі принципи статуту ООН. Жодна країна світу не має права вето проти суверенного вибору суверенної держави і ми всі маємо бути повністю солідарними з Україною у ці складні часи, незалежно від того, що потрібно для української перемоги», - зазначив литовський лідер.

Він наголосив, що справедливого миру в Україні можна досягнути лише за умови повного відновлення її територіальної цілісності й безумовного виведення Росією усіх своїх військ та військового обладнання з української території.

Читайте також: На саміті у Швейцарії не розглядалися альтернативні Формулі миру плани - Кулеба

«Заклики до України здатися й піти на компроміс щодо свого суверенітету чи територіальної цілісності, або заклики прийняти російські ультиматуми слугують лише «миру», який Росія отримає для продовження війни. Тому будь-які альтернативні (Українській формулі миру – ред.) мирні плани є підтримкою агресора», - сказав Науседа.

За його словами, міжнародна спільнота також має узгодити механізм того, яким чином стримати Росію від нових агресій у майбутньому.

Як повідомляв Укрінформ, в основі Глобального саміту миру лежить Формула миру Президента Володимира Зеленського – альтернативні плани не розглядалися. Вже є країни, які не були учасниками саміту, але планують приєднатися до підсумкового комюніке.

Фото: @GitanasNauseda

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-