На саміті у Швейцарії не розглядалися альтернативні Формулі миру плани - Кулеба

На саміті у Швейцарії не розглядалися альтернативні Формулі миру плани - Кулеба

Відео
Укрінформ
В основі Глобального саміту миру лежить Формула миру Президента Володимира Зеленського – альтернативні плани не розглядалися. Вже є країни, які не були учасниками саміту, але планують приєднатися до підсумкового комюніке.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу в межах Саміту миру, який транслювався в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«В основі цього саміту Формула миру. Вчора і сьогодні якісь альтернативні плани не розглядалися», – сказав він.

Коментуючи спільне комюніке Саміту миру, глава МЗС зауважив, що робота над текстом завершена і декларація буде відкритою до приєднання іншими країнами після завершення саміту у Брюрґенштоці.

«Ми вже знаємо, що декілька країн проходять внутрішній аналіз спільного комюніке і планують приєднатися до нього, хоча вони не є зараз на саміті», – повідомив Кулеба.

За словами міністра, текст комюніке є збалансованим і враховує всі принципові позиції, на яких наполягала Україна.

Читайте також: МЗС Чехії: Саміт у Швейцарії - потужна підтримка мирного плану України, а не обговорення миру

Очільник МЗС назвав головну перевагу Саміту миру – «тут кожна країна може висловити свою позицію».

«Ми чуємо кожного і на цьому наголошував Президент у своєму зверненні на відкритті саміту. Це не такий саміт, який полюбляє Росія, щоб усіх зібрати і всі говорили в одну дудку з РФ. Саме через такий відвертий діалог ми можемо прийти до правильних рішень», – зауважив міністр.

Кулеба додав, що не бачить проблем у коментарях інших країн, і вважає головним той факт, що вони приїхали і висловили підтримку Формулі миру та зусиллям України з відновлення сталого і справедливого миру.

Читайте також: Після Саміту Чилі активно долучиться до реалізації конкретних пунктів Формули миру - Жовква

Як повідомлялося, на швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. На ньому обговорюються ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.

Крім того, в рамках саміту вже відбулася низка зустрічей Зеленського із лідерами держав, зокрема, США, Аргентини, Грузії, Чилі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-