МЗС Чехії: Саміт у Швейцарії - потужна підтримка мирного плану України, а не обговорення миру

МЗС Чехії: Саміт у Швейцарії - потужна підтримка мирного плану України, а не обговорення миру

Ексклюзив
Укрінформ
Саміт миру у Швейцарії є потужною підтримкою мирного плану України, але підтримка зброєю залишається необхідною.

Про це в коментарі Укрінформу сказав заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Ян Маріан.

Прага, за словами Маріана, оцінює саміт як успішний, виходячи з того, що у Швейцарії представлені 100 делегацій з усього світу. Він звернув увагу, що прибули також і представники країн Південної Америки, Африки, Південно-Східної Азії - навіть попри тиск Москви. Росія дуже нервує з цього приводу, додав дипломат.

«Це великий сигнал підтримки України. Ми вважаємо надзвичайно важливим показати ту довгострокову підтримку українського мирного плану. Важливим є те, що процес буде продовжуватися і, можливо, одного дня до нього буде залучена і Росія. Це не обговорення миру, це обговорення підтримки українського мирного плану», - заявив Маріан.

Водночас він підкреслив, що Чехія вважає, що в цей момент надзвичайно важливим є надавати військову підтримку Україні.

Щодо погроз і ультиматумів російського диктатора Володимира Путіна, які він виголосив напередодні швейцарського саміту, то вони показують всю суть російського режиму, зазначив заступник міністра. Він згадав досвід 2014-2015 років, Мінські домовленості.

Читайте також: «Мирні пропозиції» Путіна більше схожі на пропаганду, ніж на реальні кроки - Мелоні

«Коли Путін говорить про мир, то є мир за його уявленням, мир на його умовах. То не є мир, то капітуляція. Треба це усвідомлювати», - підкреслив він.

Говорячи про конкретні питання, які винесено на порядок денний саміту, Маріан повідомив, що президент Чеської Республіки Петр Павел і голова Державного офісу з ядерної безпеки ЧР Дана Драбова говоритимуть у другий день саміту про ядерну безпеку. Це та тема, якою Чехія опікується, додав дипломат.

Як повідомлялося, Чехія разом із Францією, Японією та Швецією очолює робочу групу з ядерної та радіаційної безпеки (WG1 - Радіаційна та ядерна безпека) в рамках Української формули миру Президента Володимира Зеленського з 10 пунктів. Це один з пунктів формули, який учасники Саміту миру обговорюють у Бюрґенштоку 15-16 червня. Інші – це продовольча безпека та гуманітарний аспект.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-