Мир можливий тільки, якщо Росія дотримуватиметься основних правил і цінностей - Рютте

Мир можливий тільки, якщо Росія дотримуватиметься основних правил і цінностей - Рютте

Укрінформ
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що мир можливий тільки в тому випадку, якщо Росія дотримуватиметься основних правил і цінностей. 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це він сказав у другий день Саміту миру.

“Ця зустріч посилає сильний сигнал народу України. Сигнал про те, що не лише народ України хоче миру, а й усі ми. Можливо, ця зустріч посилає ще сильніший сигнал Путіну. Я хотів би сказати, що багато хто за цим столом говорив, що Росія мала б бути тут сьогодні. І я цілком погоджуюся. Нам потрібна участь Росії. Але сильний сигнал сьогоднішнього дня полягає в тому, що мир можливий тільки в тому випадку, якщо Росія дотримуватиметься основних правил і цінностей, які стосуються всіх нас. Не забуваймо цього. Ось чому ми разом заснували Організацію Об'єднаних Націй у 1945 році. Сьогоднішній день є початком процесу, початком шляху до миру. На цьому шляху буде багато перешкод, але об’єднавшись, ми дійдемо мети”, - сказав Рютте.

Він також наголосив, що війна Росії проти України є глобальною проблемою.

“Сьогодні ми зібралися тут разом із більш ніж 90 країнами, половиною держав-членів Організації Об'єднаних Націй з усіх частин світу, включаючи Азію, Африку, Близький Схід, Америку та Європу. Це свідчить про те, що війна проти України сьогодні справді є глобальною проблемою. І ми всі знаємо, що знаходимося лише на початку шляху до миру. І попри те, що у нас за цим столом… іноді різні думки про те, як саме досягти миру для України, але не можна помилятися в одному: ми є повністю єдиними, маємо спільне бачення принципів, цінностей, порядності. Ви не вторгаєтеся до іншої країни. Ви не викрадаєте дітей. Ви не граєте зі світовими запасами продовольства та не ставите під загрозу ядерну безпеку”, - сказав Рютте.

Читайте також: Україна і Нідерланди створять механізм фінансування українських виробників озброєнь

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. Учасники обговорюють ядерну безпеку, продовольчу безпеку і гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.

Фото: МЗС Швейцарії

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-